Bu markalar Xiaomi / Oppo birleşik dosya aktarım birliğine yeni katıldı

Bu markalar Xiaomi / Oppo birleşik dosya aktarım birliğine yeni katıldı, Mobil Destek

Xiaomi, Oppo ve Vivo, akıllı telefonlar arasında eşler arası dosya aktarımı için ortak bir standart üzerinde çalışmaya başladı. Dosya aktarımı ittifakına daha fazla marka katıldı: Realme, OnePlus, BlackShark ve Meizu.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz. Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.

Xiaomi, Oppo ve Vivo, 2019’un ortasında akıllı telefonlar arasında hızlı dosya aktarımı için bir konsorsiyum kurdu. Tescilli eşler arası iletişim protokollerinin, tıpkı Apple’ın AirDrop’u veya bir dereceye kadar Huawei Share gibi hayatımızı çok daha kolaylaştırması bekleniyor. Ancak, bu çözüm, ek uygulamalar olmadan farklı üreticilerin cihazları arasında mevcut olacaktır.

Hazır bir dosya paylaşım mekanizması 2020’nin başlarında kullanıma sunuldu. Görünüşe göre işe yaradı, çünkü konsorsiyuma diğer markalar katıldı: Saçma derecede güçlü oyun akıllı telefonları ve harika aksesuarlar konusunda uzmanlaşmış Realme, Meizu, OnePlus ve BlackShark.

Bu markalar Xiaomi / Oppo birleşik dosya aktarım birliğine yeni katıldı

Bu markalar Xiaomi / Oppo birleşik dosya aktarım birliğine yeni katıldı, Mobil Destek

Konsorsiyum, daha fazla üreticiye katıldıktan sonra, kesintisiz dosya aktarımlarının dünya çapında 400 milyon kullanıcıya sunulacağını tahmin ediyor. Aktarım hızı yaklaşık 20 MB / s olacak, bu yüzden Bluetooth ile dosya paylaşımını geçecek.

Şimdiye kadar üreticiler, teknolojinin akıllı telefon sahiplerine tam olarak ne zaman sunulacağını söylemediler. Ancak, örneğin, Black Shark’tan JoyUI 11 bunu zaten destekliyor.

Black Shark, JoyUI 11 üzerinden bu teknolojiyi cihazlarına uygulayan ilk marka olmuştur. MIUI 11 tabanlı bir yazılım olduğu düşünülürse şaşırtıcı olmasa da Black serisi Shark 2 ve Black Shark 3 modelleri şimdiden Oppo, Vivo ve Xiaomi’nin zaten yaptığı gibi, bu aktarım aracını cihazlar arasında birleştirin.

Daha önce Google’ın Android’de yerel bir dosya aktarım sistemi olan kendi AirDrop’u üzerinde çalıştığını öğrendiğimizi belirtmekte fayda var. Kablosuz bir hizmettir ve uygulama yüklemeye gerek kalmadan çalışır. Bu, Huawei Share ile yıllardır Huawei ve Honor telefonlarında gördüğümüz bir şey ve Xiaomi, Oppo ve Vivo’nun da alternatifleri üzerinde çalıştığını biliyoruz. Android’de yerel olarak bulacağımız seçenek olduğu için Google’ın “AirDrop” u en çekici görünüyor.

Ona Android veya Google AirDrop adını vermemize rağmen, gerçek şu ki zaten kendi adına sahip ve Yakın Paylaşım. Sızan bir videoda, bu hizmetin farklı seçeneklerini gördük. Hızlı ayarlar panelindeki bir geçişten erişiyoruz. Buraya ismimizi ve telefon numaramızı yazabiliriz. Böylece, Yakın Paylaşımı kullanırken ve telefonumuzu gizli veya herkese açık olarak bırakırken tanımlama daha kolaydır.

.

AirDropçerçevesiz meizuFile Transfer AllianceGerçek benoneplusoppoOppo Vivo Xiaomi dosya aktarımıP2Pvivoxiaomi