Bu Android Truva Atı, koronavirüs bulaşmış insanlar her yerde diyor


Kurbanın Android cep telefonuna aktarılır aktarılmaz, “Ginp” bankacılık truva atı, bilgisayar korsanından “Koronavirüs Bulucu” adlı bir web sayfasını açması için bir emir alabilir, bu da kullanıcıya yakın kişilerin de bulaşmış olmasını sağlar. virüs.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Bu kişilerin nerede olduğunu öğrenmek için mağdurlardan bilgileri ifşa etmek için 75 sent ödemeleri isteniyor. Kullanıcı kabul ederse, hemen kredi kartı bilgilerini girmesi gereken bir ödeme sayfasına aktarılır.

Ancak, kullanıcı verileri girdikten sonra, miktar toplanmaz ve mağdur “enfekte kişiler” hakkında herhangi bir bilgi almaz. Bunun yerine, bilgisayar korsanlarının eline geçen kredi kartı bilgileridir.

Ginp Trojan, koronavirüs bulaşmış insanlar her yerde diyor

Son zamanlarda hedeflerin çoğunlukla İspanya’da ikamet eden bireyler olmasına rağmen – kurbanların% 83’ü İspanyol – hackerların diğer ülkelere saldırmayı planladığı görülüyor.

Bilgisayar korsanları, koronavirüsün neden olduğu krizden yararlanmaya çalışıyor. Kimlik avı saldırıları başlatıyorlar ve bu tema üzerinde kötü amaçlı yazılımlar oluşturuyorlar. Ancak, bir bankacılık truva atının salgından yararlandığını ilk kez görüyoruz. Özellikle “Ginp” çok etkili bir Truva atı olduğu için endişe verici.

Bu şekilde Kaspersky güvenlik uzmanları, Android cihaz kullanıcılarına şu anda özellikle dikkatli olmalarını tavsiye ediyor: açılır pencereler, bilinmeyen web sayfaları ve koronavirüs hakkındaki spontan mesajlar her zaman şüpheyle görülmelidir.

Ginp bankacılık Truva atına karşı güvende kalmak

Ginp Banking Truva Atı’ndan nasıl korunulur:

  • Uygulamaları yalnızca Google Play’den indirin (ve diğer kaynaklardan uygulama yükleme seçeneğini devre dışı bırakın).
  • Şüpheci olun. Bir şey şüpheli görünüyorsa tıklamayın. Ve en önemlisi, oturum açma bilgileri, şifreler ve ödeme kimlik bilgileri gibi hassas verileri başkalarına vermeyin.
  • Antivirüs uygulamaları dışında, onu isteyen uygulamalara Erişilebilirlik izni vermeyin.
  • Güvenilir bir güvenlik çözümü kullanın. Örneğin Kaspersky Internet Security for Android, Ginp’in oldukça farkındadır ve onu Trojan-Banker.AndroidOS.Ginp olarak algılar.

Koronavirüsten korunmak için, WHO’nun kurallarına uymanızı öneririz.

.

androidAndroid Bankacılık Truva AtıAndroid kötü amaçlı yazılımAndroid truva atıGinpGinp Bankacılık Truva Atı