Bu 39 Huawei / Honor telefonu zaten EMUI 10.1 güncellemesine sahip


Çinli imalat devi Huawei, Mart ayında Huawei P40 serisi ile EMUI 10.1 güncellemesini resmi olarak yayınladı. O zamandan beri, bu güncellemeyi kademeli olarak Huawei ve Honor telefonlarına yayınlıyor. Şirket şimdi resmi olarak 39 Huawei ve Honor cihazının EMUI 10.1 güncellemesine sahip olduğunu duyurdu. Bu aynı zamanda Magic UI 3.1 olanları da içerir. Şirkete göre, diğer modeller için endişelenmenize gerek yok, güncellemeyi yakında alacaklar.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


İşte EMUI 10.1 / Magic UI 3.1 güncellemesine sahip 39 Huawei / Honor cihazının listesi

Huawei EMUI 10.1

İlginçtir ki, bu güncellemenin yalnızca bu cihazlardan bazıları için Çin’de kullanıma sunulmadığını belirtmek gerekir. Batı Avrupa, Kuzeydoğu Avrupa, Orta Doğu Afrika, Rusya ve Orta Asya, Latin Amerika, Kanada ve Japonya’daki Huawei telefonları da EMUI 10.1 güncellemesi alıyor.

En son EMUI 10.1 güncellemesi nasıl indirilir?

Bu güncellemeyi indirmek için, kullanıcıların genellikle iki seçeneği vardır. Sistem ayarlarınızdan indirme seçeneğinden veya destek uygulamasından almayı seçebilirsiniz.

  • Sistem ayarları seçeneğinizden indirin: Ayarlar> Sistem> Yazılım güncelleme> Güncellemeleri Kontrol Et ve İndir seçeneğine dokunun!
  • Destek Uygulamasından İndirin: Destek uygulaması> Hizmetler -> Güncelle> Güncellemeleri kontrol et’e gidin.

EMUI 10.1

En son çıkan Huawei raporu, İngiliz hükümeti tarafından yasaklanması. İngiliz hükümetine göre, Huawei’nin 5G ürünleri şu anda birçok Amerikan teknolojisine dayanıyor. ABD’nin son yaptırımları, Huawei’nin arzının etkileneceği anlamına geliyor. Ulusal Siber Güvenlik Merkezi’nin (NCSC) teknik uzmanları, bunun Huawei’yi tedarik zincirini yeniden yapılandırmaya zorlayacağına inanıyor. Ancak İngiliz hükümeti, Huawei’nin alternatiflerinden hiçbirine yeterince güvenmiyor. Dahası, İngiltere hükümeti “yeni kısıtlamaların gelecekte Huawei ekipmanının güvenliğini garanti etmeyi imkansız kıldığına” inanıyor.

İngiltere’nin Huawei’yi yasaklama kararının bir özeti

  • Tüm Huawei 5G ekipmanlarının satın alınması 31 Aralık 2020’den sonra sona ermelidir
  • Önceden var olan tüm Huawei Huawei ekipmanı, 2027’nin sonunda İngiltere’nin 5G ağında olmamalıdır.
  • Şu an ile 2027 arasında Huawei’yi kullanmayı seçenler, ekipmanlarını 5G ağının hassas “çekirdek” bölümlerinde bulundurmamalıdır.
  • Oliver Dowden, Dijital Sekreter’in yaptığı açıklamada, “Bir sonraki seçim zamanına kadar, Huawei ekipmanının 5G ağlarımızdan tamamen çıkarılması için yasal olarak geri dönüşü olmayan bir yol uygulamış olacağız” dedi.

.

android huaweiEMUI 10.1EMUI 10.1 genel güncellemeEMUI 10.1 güncellemesiHuaweiHuawei EMUI 10.1Huawei EMUI 10.1 küresel güncelleme programı