BOE’nin iPhone 12 serisi için OLED panel tedarik edeceği doğrulandı


Apple, uzun yıllardır Samsung Display’e rahat bir varlık ve mükemmel bir finansal performans sağladı. Her şey, şirketin OLED panellerine geçmeye karar vermesiyle iPhone X ile başladı; ve sadece Güney Koreli dev onları gerekli miktarda ve en önemlisi makul kalitede üretebilirdi. Artık, Cupertino tabanlı endişe, gerekli ekranları sürekli olarak satın alıyor ve gerekli miktarı satın alma yükümlülüklerini yerine getirmese bile, tazminat tutarını Samsung’a ödüyor.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


BOE’nin iPhone 12 serisi için OLED panel tedarik edeceği doğrulandı

BOE ekranı

Ancak artık diğer şirketler de OLED paneller yapabiliyor. Üstelik Apple, Samsung’a bağımlı olmaktan memnun değil. Bu nedenle Apple, ekranların teslimatını adresine emanet edebileceği bir üretici arıyor. BOE de alternatif tedarikçiler arasında yer alabilir. Ancak bu yılın Haziran ayında, Apple’ın Çin OLED panellerinin kalitesinden memnun olmadığı bildirildi.

Ama şimdi BOE’nin hatalarla ilgili çalışmalar yaptığı bilgisi geldi; ve sonuç olarak, Apple’ın ihtiyaçları için OLED paneller sağlayacaktır. Dahası, OLED panelleri iPhone 12’ye kurulmaya başlayacak. İPhone 12’de BOE ekranlarının kurulumu hakkında konuşmak için Apple’ın resmi onayını beklememiz yeterli.

BOE, esnek OLED panellerde Samsung’u yakalamayı ve sollamayı hedefliyor

Samsung, OLED panellerde dünya lideridir, diğer şirketler ise çok az sayıda bu tür ekranlar üretir. Başlangıçta OLED ekranlar öncelikle Güney Koreli devin ürünlerinde kullanılıyordu ancak yavaş yavaş üçüncü taraf şirketlere satılmaya başlandı. Sonuç olarak, bu tür ekranların üretimi Samsung için karlı bir iş haline geldi ve bu segmente hakim.

Bu alandaki payı ve ağırlığı giderek artan Güney Koreli devin rakipleri arasında, panelleri Çinli üreticilerin cihazlarına giderek daha fazla monte edilen Çinli BOE şirketi sayılabilir.

Boe

Ürün talebindeki artış, BOE’nin iddialı planlar yapmasına izin veriyor. Ve 2024 yılında esnek OLED panel pazarının% 40’ını kontrol etme arzusunu çoktan dile getirdi. Şimdi, şirket, esnek OLED ekranlar pazarındaki payının% 20,3 olmasıyla başarıları arasında sayılıyor. Ve bu segmentteki varlığını daha da artırmak istiyor.

Bu nedenle, yakın gelecekte dünyanın esnek panel üretiminin üçte birinin Sichuan ve Chongqing’de bulunan fabrikalarında üretilmesini planlıyor. Ve gelecekte, Fuqing’deki bir fabrikada başka bir üretim hattının lansmanı.

.

BOEBOE OLED ekranBOE OLED panellerOLED ekranlarOLED panellerSamsung