BOE, Apple’ın ekran incelemesinde yine başarısız oldu – iPhone 12 serisini tedarik etme umudu yok


Çinli ekran üreticisi BOE, Apple’ın tedarik zincirine girmek için elinden geleni yapıyor. Şu anda yalnızca LG Ekran ve Samsung, iPhone 12 serisi için OLED ekranlar sağlamaktadır. Ancak, BOE’nin yedek birimler için tedarik zincirine katılabileceğine dair raporlar vardı. Yine de son rapor düşünüldüğünde bu gerçekleşemez. TheLec’e göre Çinli ekran üreticisi BOE, Apple’dan iPhone 12 OLED panel tedarik siparişini bir kez daha alamadı.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Apple'ın OLED ekranı BOE

Raporlara göre, BOE’nin Sichuan Eyaleti, Chengdu’daki fabrikası hala üretim sorunları ile karşı karşıya. Şirketin Apple’ın onayını alamamasının nedenlerinden biri de budur. Bu, BOE’nin bu yıl Apple’ın doğrulamasında başarısız olacağı ikinci kez.

BOE’nin Mianyang’daki fabrikası da bu yılın Haziran ayında aynı kaderi paylaştı, çünkü verim oranı yaklaşık% 20 kadar düşüktü. Rapora göre, Apple’ın Chengdu incelemesi Eylül ayında başladı, ancak yalnızca bir ay sürdü ve Ekim ayında başarısızlıkla sonuçlandı. BOE’nin şimdi bir tedarik anlaşmasına varmak için yeniden denemek için 2021’in ilk yarısına kadar beklemesi gerekiyor.

BOE, üçüncü incelemenin sonuçlarını önümüzdeki yılın Mayıs-Haziran ayına kadar bilmeyecek. Geçmesi halinde sağladığı panel yenilenen iPhone 12 modellerinde kullanılacak.

BOE’nin B11 ve B7 üretim hatları birbiriyle rekabet edecek

İlk başarısızlığından sonra, BOE’nin bu yılın ikinci yarısında B11 ve B7 hatları ile eşzamanlı kimlik doğrulaması yapmaya çalışacağına dair haberler vardı. B7, panelleri ağırlıklı olarak Huawei gibi Çinli akıllı telefon üreticilerine tedarik ediyor. Bununla birlikte, ABD’nin Huawei üzerindeki artan yasağıyla, BOE’nin kesinlikle yeni müşterilere ihtiyacı var.

BOE’nin B11 ve B7 hatları birbiriyle rekabet edecek. İki fabrikanın milliyeti ve kişisel bileşimi de farklı. B11 fabrikasının başkanı Tayvanlı, B7 fabrikasının başkanı ise Çinli. BOE, geçtiğimiz ay yaptığı kazanç açıklamasında, yılın ilk yarısında 16 milyon esnek OLED gönderisinin 4 milyonunu B11’in ürettiğini söyledi.

Apple, LG Display ve BOE’ye iPhone OLED panelindeki Samsung Display’e olan bağımlılığını azaltma şansı veriyor. BOE, OLED panelleri Apple’a tedarik ettiğinde, ortak sayısı üçe çıkar ve Apple, parça maliyetini düşürebilir. Ancak, bu yakın zamanda gerçekleşemeyecek gibi görünüyor. BOE ekranlı bir iPhone görmeliyiz, en erken 2021’in 4. çeyreğinde olabilir.

.

BOEBOE ekranlı iPhoneBOE OLEDBOE OLED panellerLG EkranSamsung