BoAT, Xiaomi, Realme’yi geride bıraktı ve Hindistan’da TWS pazar lideri oldu


Akıllı telefon satışlarında büyük etki yaratan COVID-19 salgınına rağmen, giyilebilir cihazlar segmentinden etkileyici sonuçlar elde ettik. Akıllı saatler, akıllı kayışlar, gerçek kablosuz kulaklıklar ve diğer ürünleri içeren ürün yelpazesi, bu yıl her zamankinden daha trend. Realme gibi birçok şirketin gelişini gördük ve Xiaomi gibi diğer şirketler bu segmentte varlıklarını daha da sağlamlaştırdı. Hindistan’da Realme ve Xiaomi’nin çabalarına rağmen, piyasanın en iyi TWS üreticisi olan tacı tekneler tarafından devralındı. Counterpoint, 2020 yılının 3. çeyreğinde yıllık bazda% 723 büyüme gösteren IoT hizmet pazarı araştırmasını yayınladı.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Kontrpuan Araştırması, ekonomik durgunluğun ortasında duyulabilir kesimin bir kez daha olumlu sonuçlar verdiğini gösteriyor. Ürün yelpazesi son zamanlarda harika rakamlara ulaşıyor ve 2020’nin 3. çeyreğinde Hindistan pazarı şimdiye kadarki en yüksek sevkiyat artışını gördü.

boAT, Hindistan pazarının beklenmedik lideridir

Daha önce belirtildiği gibi, Hintli elektronik üreticisi BoAT,% 18 pazar payı ile 1 numaralı marka haline geldi. Pekala,% 18 fazla değil, bu nedenle Hindistan’da bu segmentin ne kadar rekabetçi olduğunu anlayabilirsiniz. Hintli üretici, portföyünü birden fazla fiyat segmenti için yeni cihazlarla genişletti. BoAT Airdopes 441 modeli, 2020’nin 3. çeyreğinde en çok satan ikinci seçildi. Kulaklığın başarısı, uygun fiyatı ve etkileyici bir özellik kombinasyonu ile ilişkilidir. Özetlemek gerekirse, işitme cihazları su geçirmezlik, yüksek kaliteli ses, USB Type-C şarj ve 25 saate kadar pil ömrü ile birlikte gelir.

boAT

İlginç bir şekilde Xiaomi, 2020’nin 3. çeyreğinde pazarın% 16’lık payıyla ikinci sırasını korudu. Şirketin Redmi Earbuds 2C’si, 999 INR’lik promosyon fiyatı sayesinde lansmanın ilk çeyreğinde en çok satan modeldi. Realme, üçüncü çeyrekte% 12 pazar payıyla üçüncü sıraya ulaşarak etkisini kaybetti. Nedenini anlamak kolay, şirket, incelenen çeyrek boyunca herhangi bir ürün piyasaya sürmedi. Buna rağmen Realme Air Neo ve Buds Q hala olumlu sonuçlar aldı. Ayrıca, en çok satan TWS ürünlerinin ilk 5 listesinde yer aldılar.

Dördüncü konumda, ses ürünleri pazarında JBL çok etkileyici bir markaya sahibiz. Şirket, 2020’nin 3. çeyreğinde% 8’lik bir pay yönetti, ancak bu, 2020’nin 2. çeyreğindeki% 15 pazar payına kıyasla daha düşük. Tabii ki, şirket rakiplerinden yüksek kaliteli ses sunan daha ucuz seçeneklerin bulunmasından muzdarip görünüyor. Son olarak Apple, pazar payının% 6’sına sahip beşinci şirkettir. AirPods Pro 2. nesil de ilk 5’e girdi.

2020’nin 4. çeyreğinin sonuçlarını merak ediyoruz. Tekne, Hindistan pazarındaki liderliğini koruyacak mı? İki ay içinde öğreneceğiz.

.

Apple AirPods ProelmaGerçek benkontrpuan araştırmasıQ3 2020Realme Tomurcukları QRealme TWS ürünleriTeknetekne AirDopestekne Hintli üreticiTWS pazarıXiaomi TWS ürünleri