Birçok Yenilik Açıklandı Huawei MateBook X [Updated]


Sadece bir saat önce, Huawei MateBook serisi konferansı resmen başladı. Huawei’nin tüketici şirketi CEO’su Yu Chengdong, Huawei dizüstü bilgisayarlarının Çin’deki olağanüstü performansını gözden geçirdi. Şirketin pazarın% 16.9’unu işgal ettiği ortaya çıktı. Huawei Notebook, Huawei Group’un elektronik ürünlerinden biridir. Markası MateBook ve ilk dizüstü bilgisayarın seri üretimi Nisan 2016’da başladı. Etkinlikte, üretici Huawei MateBook X adlı yeni bir amiral gemisi dizüstü bilgisayarını tanıttı.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Huawei MateBook X Tasarım ve Ekranı

Huawei MateBook X, 3K çözünürlük ve dokunmatik desteği ile sektörün ilk hareketli tam ekranını kullanıyor. Piksel yoğunluğu 278 ppi kadar yüksektir. Ayrıca% 90 gibi yüksek bir ekran / vücut oranına ulaştı. Aynı zamanda A4 kağıttan daha küçük ve 1kg kadar hafif olan ekran oranı 3: 2’dir. 3000 * 2000 çözünürlüklü LTPS ultra yüksek çözünürlüklü ekran,% 100 sRGB renk gamına ve 1500: 1’e kadar kontrast oranına sahiptir. 3: 2 ekran, aynı boyutta daha fazla içerik görüntüleyebildiği için üretkenlik ekranı olarak adlandırılır. Tablolar, PPT, İnternet ile çalışırken veya hatta videoları izlerken 3: 2 ekran daha eksiksiz bir görüntü sağlayabilir. Bu, ofis verimliliğini büyük ölçüde artırır.

Ek olarak, Huawei MateBook X ayrıca profesyonel bir göz koruma modu sağlar. Akıllı telefonlarda ve tabletlerde görülen Huawei göz koruma teknolojisine dayalı olarak, yumuşak ve sert birleşimi zararlı mavi ışığı filtreler. Bu, uzun süreli kullanım sırasında görme yeteneğini koruyabilir.

Gövde, yüksek kaliteli havacılık sınıfı magnezyum-alüminyum alaşımından yapılmıştır. Kalıp döküm ve CNC teknolojisinden sonra hem hafiflik hem de sağlamlık kazanır. Yani tutması oldukça rahat. Huawei MateBook X dört renkte mevcuttur: Buzlu Gümüş, Yıldızlararası Mavi, Yeşil Dağ Papatyası ve Kiraz Çiçeği Tozu.

Huawei MateBook X

Ayrıca Huawei MateBook X, ilk kez basınç izleme paneli tasarımını tanıttı. Basın titreşimi geri bildiriminin tam alan algısı ile birlikte gelir. Ve yerleşik Huawei paylaşım etiketlerine sahiptir. Şirket, nereye tıkladığınız önemli değil, dokunmatik yüzeyin hassas yanıt verebileceğini söyledi. Kuvvet sensörü, baskı kuvvetini algılayabilir. Huawei NFC, dokunmatik yüzeyde de kullanılabilir. Çoklu ekran işbirliğini kullanırken daha kullanışlıdır.

NFC etiketlerinden bahsederken, Huawei’nin MateBook serisi dizüstü bilgisayarları bu teknolojiye özel olarak sahipti. Çok ekranlı işbirliğinin tüketiciler tarafından iyi kabul edildiğini hepimiz biliyoruz. Bu sadece PC’ler ve akıllı telefonlar arasında hızlı bir veri paylaşımı değil, aynı zamanda Android ve Windows sistemlerinde bir dönüm noktasıdır.

Çoklu Ekran İşbirliği

Huawei Matebook’un gurur duyduğu çok ekranlı işbirliği işlevi de güncellendi. “Telefonu bilgisayara koyun ve tek ekranda iki sistemi çalıştırın” olarak bilinir. Bu bakımdan Huawei MateBook X, Huawei paylaşımını destekliyor. İkincisi, terminaller arası çoklu ekran işbirliğine ulaşmayı kolaylaştırır. Bilgisayar, mobil uygulamaları doğrudan çalıştırabilir, sesli / görüntülü aramaları alabilir ve belgeleri kolayca aktarabilir ve düzenleyebilir, böylece kesintisiz akışla yenilikçi bir ofis deneyimi sunar.

Huawei MateBook X

Huawei MateBook X

Yeni özellikler

Ofis iletişimi açısından, Huawei MateBook X ayrıca üç parmakla kaydırılan bir ekran görüntüsü ekledi. Herhangi bir şekli yakalayabilir. Ayrıca, ekran görüntüsündeki metin otomatik olarak tanınabilir ve metne dönüştürülebilir, bu da verimli ve daha samimi.

Ek olarak, Huawei MateBook X ayrıca tek tıklamayla erişim noktaları ve Huawei bulut alanı gibi işlevler de sağlar. Mobil ofisi daha akıllı ve daha verimli hale getiriyorlar ve üçüncü nesil mobil ofislere yardımcı oluyorlar.

Bunun dışında, kahramanımız yüksek ve düşük frekanslı geçişli dört hoparlöre sahiptir. Klavye 3B sesi sağlarlar. Ayrıca, yeni ses algoritması, sürükleyici bir surround ses deneyimi sağlar. Güç düğmesi ayrıca parmak izi tanıma modülünü de entegre eder. Bu nedenle, önyükleme ve oturum açma yalnızca bir saniye sürer. Bu serinin bir diğer tanınabilir tasarım öğesi, yasadışı casusluğu engelleyen gizli kamera.

Ayrıca artık HUAWEI bulut alanı hizmetinin de bir bilgisayar sürümü var. Algısal olmayan bir dosya senkronizasyonu deneyimini gerçekleştirebilir. Aynı zamanda, senkronize edilmiş fotoğrafları, videoları, notları, kişileri vb. Akıllı telefonlarda ve tabletlerde görüntüleyebilir ve çoklu cihaz senkronizasyonunu gerçekleştirebilirsiniz.

Huawei MateBook X dizüstü bilgisayar ayrıca Wi-Fi 6 ağını ve Bluetooth 5.0’ı da destekler.

Donanım

Sözcünün dediği gibi, Huawei MateBook X, onuncu nesil Core düşük voltajlı işlemcileri kullanıyor. En üst sürüm, 4 çekirdek ve 8 iş parçacığı bulunan i7-10510U yonga ile birlikte gelir. Saatli hız 4,9 GHz’e kadar. Dizüstü bilgisayarın 8GB / 16GB bellek ve 512GB yüksek hızlı SSD sabit sürücü seçenekleri mevcuttur.

MateBook X’in pasif bir soğutma cihazı ile donatıldığını belirtmekte fayda var. Yetkiliye göre, MateBook X ısı ileten şaft teknolojisine öncülük etti. Ultra ince bir VC ısı dağıtma modülüne ve yerleşik 3 + 6 çok katmanlı grafit levhalara sahiptir.

Huawei MateBook X

Huawei MateBook X, gövdenin her iki yanında bir USB-C bağlantı noktasına sahiptir. Kutuda 65W cep şarj cihazı bulabiliriz. İkincisi yalnızca 94 g ağırlığındadır ve birden fazla cihaz için hızlı şarjı veya süper hızlı şarjı destekler.

Huawei MateBook X

Dizüstü bilgisayar, 9 saatlik yerel video veya 9 saatlik belge işleme sağlar.

Huawei MateBook X

Huawei MateBook X

[Update]

Huawei’nin dizüstü bilgisayar serisinin amiral gemisi ürünü olan MateBook X, üst düzey kullanıcılara odaklanır. Ancak geleneksel iş dizüstü bilgisayarları kadar eski moda değil. Modaya uygun, renkli ve bireyseldir. Bu aynı zamanda yeni Huawei MateBook X’in şekillendirmeye çalıştığı kaliteli ofis tarzıdır.

Fiyat ve Kullanılabilirlik

Huawei MateBook X’in Core i5 + 8GB + 512GB sürümü 7,999 yuan (1156 $); Core i5 + 16GB + 512GB sürümü 8,999 yuan (1300 $); ve Core i7 + 16GB + 512GB sürümü yaklaşık 1445 $ olan 9,999 yuan (dokunmatik ekran + genişleme yuvası) ile geliyor. Tüm varyantlar 24 Ağustos’ta satışa çıkacak.

Son olarak Huawei, 199 yuan (29 $) fiyatlı MateBook X astar çantasını ve 699 yuan (101 $) fiyatlı Huawei tarzı sırt çantasını da piyasaya sürdü.

.

çoklu ekran işbirliğiHuaweiHuawei Dizüstü Bilgisayarhuawei matebook X