Azdome DAB211 Car Dashcam incelemesi: her zaman güvenli tarafta


Peki, araç içi kameralarla ilgili küçük bir dersle başlayalım, olur mu? Araç içi kamera, bir aracın kontrol paneline monte edilen ve araç çalıştırıldığında ve hareket ettiğinde veya kendi seçimine göre sürücünün yolculuğunu kaydeden küçük bir dijital video kameradır. Bir kaza anında polis ve sigorta şirketlerine yardımcı olarak yol güvenliğini sağlamak için çok önemli bir araçtır.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Gösterge kamerası hızı, ivmeyi, zamanı, yeri, yönü, sürücü davranışını göstererek ve bir kaza sırasında kimin hatalı olduğunu büyük olasılıkla ortaya çıkararak yardımcı olabilir. Bir direksiyon simidinin arkasında oldukça fazla zaman geçiren herkes için, ihtiyaç halinde mükemmel bir araçtır. Son yıllarda, bu tür kameralar pazar payının sadece bir güvenlik önlemi olarak değil, aynı zamanda yeni yerlerdeki tatilleri veya gezileri kaydetmek için bir eğlence biçimi olarak da katlanarak arttığını gördü.

Çin’de üretilmiştir ve öncelikle bütçe kategorisine yöneliktir AZDOME DAB211 Araç İçi Kamera birçok işlevi uygun fiyata sunan iyi bir VFM ürünüdür. Gerçekten hoşuna gideceğini düşünüyorum, o yüzden gidip bir bakalım …

Azdome DAB211 – Teknik Özellikler

 • İşlemci: Ambrerella A12A55
 • Sensör: Ov4689, 4MP
 • LCD: 2,31 LTPS 16: 9 dokunmatik olmayan
 • Lens: 150 Derece A + HD ultra geniş açı, 39 Derece yukarıdan aşağıya ayar
 • Video Çözünürlüğü: 2560X1440 30fps, 2304X1296 30fps, 1920X1080 30fps / 60fps
 • Fotoğraf Çözünürlüğü: Maks 16MP
 • Hafıza Kartı: SD Kart (Maks. 64GB)
 • Güç: 5V 1.5A
 • Dil: Çoklu
 • Özellikler: Mikrofon, Park Modu, Gece görüşü, GPS, Aşırı Hız Uyarısı, ADAS, G-Sensörü
 • Paket İçeriği: Araç İçi Kamera, Kullanım Kılavuzu, Kablo Klipsleri, Araç Şarj Cihazı (x2 USB bağlantı noktası), Emme Montajı, 3M Montajı, USB Kablosu X2, Trim Çıkarma Aleti

Azdome DAB211 – Kutudan Çıkarma

Uygun fiyatına rağmen DAB211 dashcam, araç içi kameranın kendisini (tabii ki), İngilizce Kullanım Kılavuzu, kablo klipsleri, araç şarj cihazı (x2 USB bağlantı noktaları), bir emme Yuvası, bir 3M bant yuvası, iki USB içeren eksiksiz bir pakete sahiptir. Kablolar (araba için uzun ve bilgisayar için kısa) ve bir trim çıkarma aleti.

Ambalajda eksik olan tek şey bir mikro SD karttır, bu nedenle videolarınızı saklamak için bir tane satın almanız gerekir. Birkaç saatlik video için makul miktarda depolama alanı olan 64 GB’a kadar kartları destekler.

Azdome DAB211 Ana özellikleri

Gösterge kamerası, önünde 2,3 inç dokunmatik olmayan bir ekrana sahip dayanıklı plastikten yapılmıştır. Sol tarafta SD kart yerleşimini ve bir HD çıkış bağlantı noktasını bulabilirsiniz. Sağ tarafta mikrofonu, sıfırlama seçeneğini, güç düğmesini ve bir mikro usb bağlantı noktasını bulabilirsiniz. Ekran, mevcut kurulum hakkında bilgi sağlar ve deneyimi olmayan kişiler için bile basit ve kullanımı kolaydır.

Dashcam dahili bir bataryayla birlikte gelir, böylece cihazı bir şarj cihazına bağlamadan cihazı kurabilir veya videoları / resimleri görebilirsiniz. 2560X1440 30fps / HDR 2560X1440 30fps, 2304X1296 30fps, 1920X1080’de 30fps / 60fps’de, gündüz veya (bazen) gece oldukça iyi ayrıntılarla video çözünürlüklerini destekler.

Ayarların geri kalanı, ekran için Hızlandırılmış Çekim, ADAS (Gelişmiş Sürücü Uyarı Sistemi), Hareket algılama, G-Sensörü, Park modu, Bölünmüş Kayıt modu, Mikrofon açık / kapalı ve Titreşim önleme modu içindir. Kılavuzda tüm seçenekler doğru bir şekilde açıklanmıştır, bunu vurgulamalıyım. Dil, saat, saat dilimi ve diğer ilgili sistem ayarlarını değiştirme seçenekleri de vardır.

Kameranın kurulumu oldukça kolaydır. Daha önce hiç araç içi kameranız olmadıysa, kurulum sürüşten önce bir kez yapıldığından ve ihtiyaçlarınıza uyması için en doğru şekilde yapılması gerektiğinden kılavuza iyice bir göz atmanızı öneririm. ve standartlar. Maalesef, denemek için aceleci davrandıktan sonra başlangıçta hatalı bir kurulum yaptım ve birkaç günlük videoyu kaybettim! Açık ve çok faydalı olduğunu göreceğiniz için İngilizce Kılavuzdan korkmayın, bu yüzden lütfen biraz zaman ayırın.

Azdome DAB211 araç içi kamerayı şunlardan satın alabilirsiniz:

AliexpressAmazon # 1Amazon # 2

İlk kurulumdan sonra, araç içi kameranın arabaya yerleştirilmesi çok daha kolaydı. Emme yuvasını seçtim ve araç içi kamı dikiz aynasının hemen arkasına yerleştirdim. Şarj cihazı evrenseldir, ancak arabamda uzun sürdü ve yakın dönüşlerde hareket etmeye devam etti. Bu yüzden önerilerim, araç modeliniz için zaten bir araç şarj cihazınız varsa (ve bu konuda bir sorununuz yoksa) onu kullanın. Herhangi bir sorununuz olmayacak 🙂

Yine vurgulamalıyım: ön camı doğru ayarlayın. Benim durumumda, ADAS şerit değiştirme durumunda uyarı verecek şekilde AÇIK idi ve kamera çarpışmadan korunmak için bir uyarı gönderecek şekilde ayarlandı. Sonuç, arabamın içinde her zaman bir “siren” olması gibiydi 🙂 Yarı uyuyor olsaydım kesinlikle gözlerimi açardı. Daha sonra Atina’daki sınırlı park yeri nedeniyle arabaların sağ tarafa park ettiği iki şeritli bir yolda aynı gürültüyü yapmaya devam etti. Kanımca güvenlik özellikleri dikkatinizi caddeden başka bir yere çevirme eğilimindedir. Sadece siren açıkken süremedim. Arabayı durdurdum ve tüm güvenlik özelliklerini kapattım.

Azdome DAB211: nasıl kullanılır, videolar kontrol edilir vb.

Araç içi kamerayı bilgisayarıma bağladım ve videoları düzgün görüntüleyebilmek için kopyaladım, ancak resim moduna geçerek resimler de çekebileceğinizi unutmayın. Buradaki sınırlama, yalnızca 50 fotoğraf çekmesidir, ancak düşünürseniz, fotoğraflar için bir dijital kamera değil, belirli bir amacı olan bir araç kamerasıdır.

Gün ışığında sonuçlar net ve plakaları okumakta sorun yaşamadım (bir kazada aranacak en önemli şey, diğer araba uzaklaşırsa). Ön tarafta tatil kaydı olarak da kullanılabilecek mükemmel bir 150 derece geniş görüş var. Çok iyi performans, çok iyi kalite! Aferin!

Esnasında gece görüntü kendi gözlerimizle görebildiğimizden daha karanlık – aynısı, güçlü güneş ışığı doğrudan lens üzerine düştüğünde de oluyor. Bazı modern arabaların kullandığı LED farlar gibi güçlü ışıklardan biraz parlama var. İşlevsel ve önümde iyi bir mesafe kayıt tutmaya devam ediyor ancak videodaki “dijital” gürültü, bazı plakaların okunmasını zorlaştırıyor. Dış aydınlatmadan ön cama veya gösterge paneline doğru parlama da görülebilir ve bazen araç içi kamerayı “körleştirebilir”, ancak önemli sorunlar olmadan.

park modu ÇOK pratiktir. Titreşimleri algıladığında bir dakika kayda başlar ve sonra kapanır. Hareket algılama araç hareket ettiğinde kamerayı otomatik olarak açar ve kapatır. Ne yazık ki var hız kamerası uyarı sistemi yok.

Küresel Konumlama Sistemi bilgiler şirket yazılımında görülebilir ve kısmen doğruydu, ancak kameramın yerleşimi yanlış olabilir mi? Size gösterecek daha iyi testlerim olduğunda buna geri döneceğim.

Azdome DAB211 incelemesi: Karar

Bunun çok uygun fiyatlı bir dash kamera olduğu gerçeği göz önüne alındığında, etkilendiğimi itiraf etmeliyim. Bir kaza durumunda muhtemelen hayat kurtarıcı olabilecek 1440P HDR görüntüler ve videolar sunar.

SD kart dışında her şeyi içeren tam bir paket sağlar. Gece boyunca kaydedilen videonun görüntüsü o kadar net değildir, bu nedenle mesai saatleri dışında çalışmak zorunda olanlardan biriyseniz (örneğin kamyon veya taksi şoförleri gibi), eğer planlıyorsanız kaliteden biraz fedakarlık etmeniz gerekecektir. onu kullanın. Öte yandan, onu gün içinde kullanmayı planlıyorsanız, o zaman elbette mevcut fiyatına bakılırsa, paralı ürün için mükemmel bir değer elde edeceksiniz.

Bu tür teknolojide tüm amatör kullanıcılara şiddetle tavsiye ederim. Etkileyici gün ışığı performansı ve gece boyunca yeterli çekim kalitesi ile onu nasıl kolayca kullanacaklarını öğrenecekler.

Azdome DAB211 araç içi kamerayı şunlardan satın alabilirsiniz:

AliexpressAmazon # 1Amazon # 2

.

Azdome DAB211Azdome DAB211 DashcamAzdome DAB211 incelemesi