Asus ZenFone 7 ve 7 Pro, kamera için acil düzeltme içeren bir güncelleme alıyor

Asus ZenFone 7 ve 7 Pro, kamera için acil düzeltme içeren bir güncelleme alıyor, Mobil Destek

Birkaç ay önce Asus, ZenFone 7 ve ZenFone 7 Pro’yu 2020’nin amiral gemisi yarışmacıları olarak tanıttı. Telefonlar geçen yılki ZenFone 6’ya kıyasla birçok iyileştirme getirdi. Ekran AMOLED’e yükseltildi, ancak şirket aynı zamanda çok popüler ve şu anda benzersiz, saygısız kamera mekanizması. Vızıltı lansmandan bu yana geçti ve birçok kullanıcı şimdiden yeni amiral gemilerinin tadını çıkarıyor. Bu kullanıcıların hayatını kolaylaştırmak ve kullanılabilirliği iyileştirmek için Asus, yeni bir aygıt yazılımı güncellemesi sunuyor.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz. Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.

Dikkat edilmesi gereken ilginç bir nokta, bunun yalnızca artımlı bir güncelleme olmamasıdır. Amiral gemisi ikilisinin kameraları için acil bir düzeltme ile birlikte geliyor. Görünüşe göre, kamera lisansı Ekim 2020’nin sonunda deneyimlenecekti. Yeni güncelleme, bu lisansı temelde yenileyerek, kullanıcıların yakın zamanda piyasaya sürülen amiral gemisini beklenmedik sorunlar yaşamadan kullanmalarına olanak tanıyor. Aslında kamera mekanizması ZenFone 7 serisinin öne çıkan özelliklerinden biri gibi görünüyor. Bu yüzden Asus, deneyimi iyileştirmek için sıkı çalışmaya devam etmelidir. Dönen kamera, ana kamera olarak çok yetenekli modüller içerir, ancak aynı zamanda kullanıcıların dünyanın en iyi özçekimlerine sahip olmalarına da olanak tanır.

Asus ZenFone 7 & 7 Pro için değişiklik günlüğü çok kapsamlı değil. Yalnızca ana düzeltmeleri listeler ve temel olarak bu güncellemenin tamamen kameranın işlevselliğini iyileştirmek ve sağlamakla ilgili olduğunu ortaya koyar.

ZenFone 7/7 Pro güncelleme değişiklik günlüğü

  • Ekim 2020 sonunda kamera lisansının sona ermesi için düzeltme
  • Doğru kamera işlevselliği için lütfen bu sürüme yükseltme yaptığınızdan emin olun

Asus ZenFone 7 ve 7 Pro, kamera için acil düzeltme içeren bir güncelleme alıyor, Mobil Destek

Yeni aygıt yazılımı güncellemesi, 60 fps videolar kaydederken ara sıra meydana gelen sallanma sorununu da iyileştirir. Dahası, mevcut kamera efektlerini optimize eder ve bir engele çarptığında düzgün tepki vermesini sağlamak için hareketli kamerayı ayarlar. Son fakat en az değil, güncelleme aynı zamanda Hong Kong taşıyıcı CSL için VoWiFi desteği de sunuyor. Ayrıca, İtalya’daki Windtre taşıyıcısı için APN ayarlarıyla ilgili bazı sorunları da düzeltir.

Vanilya ZenFone 7, f / 1.8 diyafram açıklığına sahip 64MP geniş kamera ve PDAF içeren üçlü bir kamera sensörüyle birlikte gelir. Cihaz ayrıca 80 mm, f / 2,4 diyafram, PDAF ve 3x optik yakınlaştırmalı 8 MP telefoto ünitesi ile birlikte gelir. Son olarak, f / 2.2 diyafram açıklığına ve çift piksel PDAF’ye sahip 12MP ultra geniş ünitemiz var. ZenFone 7 Pro neredeyse aynı kurulumu koruyor, ancak üst düzey model, birincil ve telefoto lens üzerinde 4 eksenli OIS getiriyor. Her iki telefon da 30 fps’de 8k video, 60 fps’de 4K, 120 fps’de ağır çekim 4k, 240 fps’de 1080p kaydedebilir. 64MP kamera, kullanıcıların son teknoloji 8K video kaydı ile oynamasına da olanak tanır.

Güncelleme, kullanıcılara kademeli bir şekilde ulaşmaktadır. Herkese ulaşmak birkaç gün sürebilir, bu yüzden sabırlı olun.

.

AsusAsus ZenFone 7ZenFone 7 güncellemesiZenFone 7 kameraZenFone 7 ProZenFone 7 Pro kameraZenFone 7 Pro özellikleri