Artık Honor akıllı telefonları Qualcomm Snapdragon SoC’lere dayalı olacak


Geçtiğimiz ay Huawei, Honor akıllı telefon bölümünün Shenzhen, Çin merkezli bir konsorsiyuma satıldığını duyurdu. Söylentiler kısa süre sonra bağımsız şirketin Qualcomm Snapdragon 888 SoC tabanlı bir amiral gemisi telefonu piyasaya süreceğini ortaya çıkardı. Şimdi, gelecekteki işbirliği konusunda daha fazla bilgi ortaya çıktı.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Qualcomm’a yakın bir kaynak, Honor ve ABD’li yonga üreticisinin yaklaşan Honor telefonları için yonga setlerini göndermek için görüşmelerde bulunduğunu belirtti. Onur, bu işbirliğinin olası sonuçları konusunda oldukça iyimser, şu anda her iki taraf da bir anlaşmaya varmaya yakın.

Honor CEO’su Zhao Ming, Honor’un Çin’in akıllı telefon pazarında lider akıllı telefon markası olmayı hedeflediğini açıkça belirtti. Bunun bir personel toplantısında duyurulduğu bildirildi. Satış duyurusundan bir hafta sonra Zhao Ming, Honor’un akıllı telefonların yanı sıra başka ürünler de piyasaya süreceğini söyledi.

Daha önce, Qualcomm Başkanı şirketin Şeref ile bir diyalog başlattığını kamuoyuna açıkladı; ve yeni şirket ile çeşitli alanlarda çalışmayı dört gözle bekliyor.

ABD’nin Huawei’ye yönelik yaptırımlarının uygulamaya konmasından sonra Çinli şirketin Google hizmetlerini ve Qualcomm ürünlerini kullanma fırsatını kaybettiğini hatırlayın.

Onur V40

Huawei ve Honor, gelecek yıl akıllı telefon pazarının% 4 ve% 2’sini işgal edecek

Araştırma şirketi TrendForce tarafından yapılan yeni bir tahmin, Huawei ile artık hiçbir ilgisi olmayan bağımsız şirket Honor’un önümüzdeki yıl küresel akıllı telefon pazarının yalnızca% 2’sini işgal edebileceğini söylüyor.

Tabii ki, Onur satışı Huawei’yi çok sert vuracak ve ABD yaptırımlarının ve bunların sonuçlarının baskısı altında neredeyse hiç ayakta kalmayacak. Bu yıl analistler şirkete küresel akıllı telefon pazarının yalnızca% 14’ünü verirse; tahminlere göre önümüzdeki yıl şirketin payı% 4’e düşecek. Bu tür sonuçlarla, şirketin ilk on lider arasında yer almak için mücadele etmesi gerekecek, çünkü kesinlikle ilk beşe giremeyecekler.

Huawei’ye uygulanan ABD yaptırımları, şirketin gerekli bileşenleri tedarik etme kabiliyetini sınırlıyor; Huawei’nin yeni akıllı telefonlar üretme ve pazarlama becerisini etkiliyor. Yaptırımlar, Huawei’nin Honor markasını satma kararının arkasındaki ana sebepti.

Tahminlere göre bir başka Çinli şirket Xiaomi, önümüzdeki yıl konumunu önemli ölçüde güçlendirecek. TrendForce analistleri, Xiaomi’nin payının% 12’den% 14’e çıkması için mütevazı bir tahmin yapıyor. Ancak Xiaomi’nin kendisi çok daha iyimser ve 240 ila 300 milyon akıllı telefon satmayı planlıyor. Şirket, Apple’ın önüne geçmek ve muhtemelen Samsung ile üst sıralarda yer almak için rekabet etmek istiyor.

Huawei Honor satıyor

.

HuaweiHuawei yasağıOnurOnur markasıOnur SnapdragonOnur Snapdragon 888Qualcomm işbirliğini onurlandırın