ARIA Su Geçirmez Kulaklıklar: su üstünde ve… altında sağlam performans


Τrue wireless Earphones 2019 gadget trendiydi, başlangıçta Apple tarafından 200 $ ‘lık airpod’larını satmak için yaratılan bir ihtiyaçtı. Piyasa, malzeme ve ses performansında çeşitli kalitede AirPod’ların klonlarıyla doluydu. Birçok şirket, Apple’ın çirkin şeklini unutmaya ve kulağa kolayca takılabilen daha minimal bir tasarıma devam etmeye karar verirken aynı zamanda minimum boyutta ancak yeterli pil ömrünü korudu. Çok sayıda şirket TWS kulaklıkları piyasaya sürmeyi başardı ve halk esas olarak iki şey talep etti: Birincisi gürültü giderme özellikleri – ulaşım medyasında veya ofiste kullanım için. İkincisi, kulakiçi kulaklıkları egzersiz yaparken (ne kadar zor olursa olsun) kulakları üzerinde tutma veya yüzerken kullanma yeteneğiydi! Apple kısa süre önce bu eğilimi takip etti ve her iki ihtiyacı da karşılamak için en son AirPods Pro’yu piyasaya sürdü, ancak … rekabet de öyle – bulacağınız gibi daha uygun fiyatlarla.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


ARIA Su Geçirmez Kulaklıklar

Geçenlerde Xiaomi’nin Mi Airdots’larını almaya karar verdim (bütçenin benim için bir faktör olduğu gerçeğine dayanarak), ancak sonra yeni bir ürün dikkatimi çekti. xFyro, bir kitle fonlaması şirketi yakın zamanda yayınlandı ARIA Su Geçirmez Kulaklıklar ve günlük kullanımda nasıl performans gösterdiklerini hemen merak ettim. Biz de xFyro’dan bize bir inceleme örneği göndermesini istedik ve… bugün yapacağımız şey bu! ARIA Kulaklıkları ihtiyacım olan boyutta olabilir, ancak buradaki gerçek “göz alıcı” su geçirmezlik özelliğidir, çünkü bu kulaklıklar IP67 sertifikasına sahiptir! Bu, bir kişinin daha sonra yüzme havuzunda, duşta veya çok tozlu bir ortamda (plaj gibi) herhangi bir sorun olmadan kullanabileceği anlamına gelir – tabii ki şirkete göre. Aria Kulaklıklar ayrıca daha istikrarlı bir deneyim, daha az güç tüketimi ve daha iyi ses kalitesi için Bluethooth 5.0 teknolojisini destekler. Antrenman yaparken veya koridorun sadece birkaç metre aşağısında duş alırken akıllı telefonunu spor salonunun soyunma odasında tutmak, en sevdiği müzikleri dinlemek isteyenler için harika bir haber – akıllı telefonlarından yayın akışı!

ARIA Su Geçirmez Kulaklık – Özellikler

 • Tip: Kulak içi kulaklıklar
 • Bağlantı: Kablosuz Bluetooth
 • Arka tasarım: Arkası kapalı
 • Kulaklıklar
 • Sürücü boyutu: 16 mm
 • Ağırlık: 10-11g
 • Mikrofon ve Kontroller: Evet (yerleşik)
 • Su koruması: Evet (IP67 = IPX7)
 • Kablosuz
 • Bluetooth: 5.0
 • Pil ömrü: 8 saat
 • Şarj süresi: 2 saatin altında
 • Aktif gürültü önleyici: Hayır
 • Şarj kablosu: Mikro USB
 • aptX: Hayır
 • Kablosuz aralık: 33ft (10m)
 • Mikrofon
 • Tür: Yerleşik

ARIA Su Geçirmez Kulaklıklar

ARIA Su Geçirmez Kulaklık – Perakende Kutusu

ARIA Su Geçirmez Kulaklıklar, içinde aşağıdakilerin bulunduğu basit bir karton kutu içinde gelir:

 • Aria true kablosuz kulaklıklar
 • Şarj / Taşıma Çantası
 • 3 çift silikon kulaklık ucu
 • 2 çift kulak kanadı
 • Şarj kablosu – Mikro USB
 • İngilizce kullanım kılavuzu

İçerikler kategori için tipiktir. Ekteki kullanım kılavuzu, son derece yararlı ve anlaşılması kolay olduğu için bir gadget / giyilebilir cihaz için gördüğüm en iyilerden biri – şimdiye kadar -. Genellikle şirketler veya alıcılar tarafından “unutulan” bir parça olan şarj / taşıma çantası, ceplerinize sığan ve bir pantolonun arka cebinden çıkarırken kolayca tutulabilen iyi bir yuvarlak şekle sahiptir.

ARIA Su Geçirmez Kulaklıkları resmi sayfalarından satın alabilirsiniz:

ARIA Su Geçirmez Kulaklık Satın Alın

Aria Kulaklıkları – Tasarım

Aria kulaklık başlıkları, dış kulağın içine yerleştirilmek üzere tasarlanmıştır. Küçük kulaklarım var ve tomurcuklar basitçe bir şişe şaraba mantar gibi yerleştirilmiş! Bu konuda Apple’ın veya Xiaomi’nin tasarımıyla kesinlikle karşılaştırılamaz. Kulaklarıma uyuyorlar… tıpkı bir mantar gibi (anlamımı anlarsanız), yere düşmeyeceklerine dair bir güvenlik hissi veriyorlar! Kulak içi prob gibi kulak kanatları da mükemmel. Sonuncusu, kulak deliğinizin genişliğine bağlı olarak doğru kulak ucuna sahip olmalıdır. Dikkatli olun: Mükemmel uyum, dış ortamınızdan tam ses yalıtımı anlamına gelir, bu nedenle kulak boyutunuza daha uygun olanı bulana kadar tüm boyutları denediğinizden emin olun.

Bununla birlikte, bu tasarımın küçük bir dezavantajı var – Apple’ın en son AirPods Pro’yla düzeltmeye çalıştığı bir şey: kulak içi basınç sabit tutuldu – ve bu normal değil. Zaman zaman yükselen veya alçalan bir irtifa hissine kapıldım ve biraz baskı yapabilmek için burnum kapalıyken hava üflemek zorunda kaldım. Belki bu benden kaynaklanıyor ve diğerleri bununla yüzleşmeyebilir, bu yüzden bunun kesinlikle kötü olduğunu söyleyemem. Bunun dışında tüm gün takabilirsiniz – ancak hafif olmalarına rağmen, kulağınızın içine yerleştirdiğinizde onları hissedebileceğinizi unutmayın. Aslında bu son kısım benim için önemli, çünkü bir şeyin … hala bende olup olmadığını veya onu kaybettim.

ARIA Su Geçirmez Kulaklıklar

Her iki tomurcuğun üzerinde, eşleştirildiğinde, şarj edildiğinde vb. Aktiviteyi bildiren LED göstergeler bulunur; bu, kullanılabilirlik ve performanslarını artıran bir özelliktir.

Aria Kulaklıkları – Bağlantı

Burada şunu söylemeliyim ki, bunları cep telefonunuza veya dizüstü bilgisayarınıza doğru şekilde bağlamak için muhtemelen kılavuza ihtiyacınız olacak. Endişelenmeyin, şirket yukarıda da bahsettiğim gibi harika bir iş çıkardı ve birkaç dakika içinde telefonunuz, tabletiniz veya dizüstü bilgisayarınızla sabit bir bağlantı kurabileceksiniz.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, cihaz, kablosuz iletişimde en son standart olan Bluetooth 5.0’ı destekliyor ve kusursuz ses kalitesiyle sağlam bir bağlantıya sahip olacağınızı garanti eden bir şey. Bağlantıda herhangi bir kesinti olmasa da, övünecek bir şey de yok. Aranızdaki duvarın (spor salonu duvarı veya soyunma kapısı) yerleşimine bağlı olarak maksimum menzil yaklaşık 8-10 metredir. Dürüst olmak gerekirse, bu aralığı iki katına çıkarmak istiyorum, böylece spor salonunda eller serbest hareket edeceğim veya dürüst olmak gerekirse yüzme havuzuna daldığım zaman.

Yüzme havuzundan bahsettiğim için IP67 sertifikasının yapması gerekeni tam olarak yaptığını söylemeliyim. Aria Kulaklıkları kullandım ve spor salonumun yüzme havuzunda sorunsuz bir şekilde dalış yaptım! Yüzerken hala müzik çalınıyorduama dürüst olmak gerekirse, yüzerken kulağınızın içinde kulaklık olması tuhaftır, çünkü her zaman onları havuzun dibinde kaybetmekten korkarsınız!

Aria Kulaklıkları – Kontrol

ARIA Su Geçirmez Kulaklıklar

Aria True Wireless Kulaklık, piyasadaki çoğu kulaklıkta bulunanlardan daha iyi olan mükemmel bir kontrol yeteneği sağlar. Kullanıcı, farklı eylemler gerçekleştirmek için HER İKİSİNE de dokunabilir. Bununla birlikte bir dezavantaj, kulak kanalının içindeki bantlama gürültüsünün kulağınız için en iyisi olmayabilmesidir. Bazılarınız için bir süre sonra biraz yorucu olabilir ve IMHO’yu yalnızca akıllı telefonunuz yanınızda olmadığında kullanmalısınız. Tomurcuklara dokunmak, tüm standart eylemleri sağlayabilir: oynat / duraklat, atla / önceki, ses açma / kısma, çağrıları kabul etme / reddetme / sonlandırma, Siri veya Google Asistan’ı etkinleştirme ve açıkça bağlantı özelliklerini açma / kapatma.

Aria Kulaklıkları – Ses Kalitesi

Dürüst olmak gerekirse, müzik kalitesi telefon görüşmesi kalitesinden farklıdır ve bu belirtilmesi gereken bir şeydir.

Ses kalitesi müzik veya filmler için harikadır (burada kablosuz kulaklıklar için normal olduğu gibi biraz gecikme vardır), bas ve titreme orta aralıkta yerleştirilir. Ses düzeyine dikkat edin – bunlar kulak içi kulaklıklar olduğundan ve bunları maksimum bir sese ayarlamak kulağınıza zarar verebileceğinden gerçekten çok fazla artırmanıza gerek yoktur.

Öte yandan, dürüst olmam gerekirse, telefon görüşmesi kalitesi mükemmel değil. Mikrofon, ağzınızın önüne ya da yanına değil, kulağınızın üstüne yerleştirildiği için görüşmelerin kalitesi biraz ortalamadır. Trafikte veya çalınan harici müzik olduğunda, sizi arayan kişi sizi duymakta biraz güçlük çekebilir. Dolayısıyla, en iyi performansı orada da elde etmek istiyorsanız, telefon görüşmelerinizi biraz sessiz bir ortamda yanıtlamanız daha iyidir.

ARIA Su Geçirmez Kulaklık – Pil

ARIA Su Geçirmez kulaklıklar, 8 saatlik pil ömrü cihazı olarak ilan ediliyor ve kullanıma bağlı olarak yaklaşık 6-7.30 saat aldık. Müzik çalmanın, telefon görüşmesi yapmaktan daha az pil etkilediğini unutmayın. İhtiyaç durumunda sadece bir tomurcuk kullanabilmeniz ve bu durumda 8 saate varan pil ömrünün keyfini çıkarabilmeniz bir avantaj! Birden fazla şarjın size fazladan kullanım dakikası verip vermeyeceğini bilmiyorum, ancak söylemem gerekirse, o zaman 7 saatin gerçekçi bir pil ömrü olduğunu düşünüyorum – ve bu kadar küçük tipte bir kulaklık için oldukça etkileyici bir şey söyleyebilirim!

ARIA Su Geçirmez Kulaklıklar

Satın alabilirsin ARIA Su Geçirmez Kulaklıklar resmi sayfalarından:

ARIA Su Geçirmez Kulaklık Satın Alın

.

ARIA Earbuds incelemesiARIA KulaklıklarıARIA Su Geçirmez Kulaklık incelemesiARIA Su Geçirmez Kulaklıklar