Apple’ın Hindistan’daki karı katlanarak arttı


Apple, Hindistan pazarında önemli bir gelişme gösterdi. Cupertino devi, 2020 mali yılında bir önceki yıla göre% 29 daha fazla gelir elde etti. 1,85 milyar dolarlık bir miktardan bahsediyoruz. Ayrıca Apple’ın Hindistan’daki karı da katlanarak arttı. Bugün Hindistan, Çin ile birlikte en büyük akıllı telefon pazarı.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Apple’ın Hindistan’daki karı katlanarak arttı

DeccanHerald raporuna göre akıllı telefon üreticisi ayrıca 124 milyon dolarlık etkileyici bir net kar artışı bildirdi. Bir yıl önce, şirketin Hindistan’daki net karı 35 milyon dolardı.

Bu, iPhone’un premium akıllı telefonlar segmentinde artan popülaritesini doğruluyor; OnePlus ve Samsung’un telefonlarının da yüksek yerleri işgal ettiği. Apple’ın CEO’su Tim Cook, geçtiğimiz günlerde, kısmen bu çeyrekte ülkede bir çevrimiçi mağazanın açılmasına verilen çok güçlü tepki sayesinde şirketin Hindistan’da Eylül çeyreği için bir rekor kırdığını söyledi. Eylül ayında şirket, yerel iPhone üretimini artırırken nihayet Hindistan’da ilk çevrimiçi mağazasını açtı.

Bu tür sonuçlar, elektronik için artan taleple de açıklanmaktadır; kendi kendine izolasyon koşullarında ülkede uzaktan çalışmaya geçiş nedeniyle.

Apple iPhone 12

Apple, iPhone 12 sıkıntısını tatillerde eski modellerle dolduracak

2020, Apple dahil herkes için zorlu bir yıl oldu. Bu yüzden, Cupertino şirketi salgın nedeniyle iPhone 12’nin üretiminin başlamasını, duyurusunu ve piyasaya sürülmesini ertelemek zorunda kaldı; bu da tatil sezonu hazırlıklarını etkileyecektir.

Nikkei’ye göre Apple, iPhone 12 için (güç yönetimi yongaları dahil) tedarik sorunları yaşıyor ve bu da tatil sezonunda yeni akıllı telefonlar için tedarik sıkıntısına neden olabilir. Amerikalıların bunu eski modellerle kapatmayı planladığı iddia ediliyor: Apple, hala popüler olan 20 milyondan fazla iPhone 11, iPhone SE ve iPhone XR siparişi verdi.

Merakla, bu 20 milyon, yıl sonu itibarıyla öngörülen iPhone 12 satışlarının dörtte biri (75-80 milyon). Tüm yeni eski cihaz grupları, şarj kutusu ve kulaklıklar olmadan gelecektir. Ancak iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max yolculuğunu çoktan tamamladı; üretimi durduruldu; Bu nedenle, birinci sınıf bir cihaza ihtiyacınız varsa, perakendecilerden kalanları almanız veya yeni küçük iPhone 12 Pro serilerini beklemeniz gerekir. Apple durum hakkında yorum yapmayı reddetti, bu da sürpriz olmayacak.

.

Apple HindistanHindistan akıllı telefonlarHindistan'da iPhone satışlarıHindistan'daki Apple satışlarıHindistan'daki iPhone'lar