Apple’ın ARM Mac konferansı için benzersiz logosu açıklandı


Apple kısa süre önce yeni bir davet mektubu yayınladı 10 Kasım’da Apple Park’ta bir etkinlik düzenleneceğini onaylayan Apple’ın bu sonbaharda üçüncü basın toplantısı. Şirketin muhtemelen ARM Mac çipleri ve ARM MacBook gibi yeni ürünler getirmesi bekleniyor. Bu yaklaşan etkinliğin teması “Bir Şey Daha”. Ayrıca, Apple’ın önümüzdeki hafta yapılacak “One More Thing” Apple etkinliği için benzersiz logo hazır. Bu özel Twitter etiketi, Apple etkinlik davetiyesinin turuncu, kırmızı, mor ve mavi tonlarıyla aynı olan bir Apple Logosu içerir.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


ARM Mac

Twitter, markaların pazarlama stratejisi olarak etiketlerin yanına özel ifadeler eklemelerine olanak tanır. Agency Creative’e göre, Bu “Hashflag’lerin” fiyatı 1 milyon $ veya daha fazla olabilir ve genellikle Super Bowl veya tatiller gibi büyük ölçekli etkinlikler için kullanılır.. Apple daha önce Eylül ve Ekim aylarında iki Apple etkinliğinde özel hashflag’ler kullandı.

Bu yılın haziran ayında, Apple, kendi geliştirdiği ilk çip Apple Silicon işlemcisini yıl sonundan önce piyasaya süreceğini duyurdu. Apple, çipin donanımın özü ve ürünün temeli olduğuna inanıyor. Apple’ın kendi geliştirdiği yongalar ARM mimarisini kullanacak ve yetkili, yeni yongaların daha yüksek ölçeklenebilirliğe, yüksek performanslı GPU’lara, daha güçlü profesyonel yeteneklere ve daha güçlü sinir motorlarına sahip olacağını söyledi.

Apple ayrıca, Apple’ın kendi geliştirdiği çip ile donatılmış ilk Mac bilgisayarın yıl sonunda satışa sunulacağını söyledi. Daha önceki haberler, MacBook ve iMac’in yeni ARM sürümü sırasıyla A14X ve A14T işlemcileri kullanacak. Bu çipler TSMC’nin 5nm sürecini kullanır.

MacOS Big Sur’un Apple Silicon işlemciye ilk uyum sağlayan model olduğunu belirtmekte fayda var. Ancak resmi versiyonu henüz görmedik.

iPhone 12 mini / Pro Max’in Çin’de büyük çekinceleri var

Öte yandan, Çin’den gelen haberler, iPhone 12 mini / Pro Max için ön siparişlerin kabarık olduğunu gösteriyor. JD.com’dan gelen raporlara göre iPhone 12 Pro Max randevuları 890.000’e ulaştı. İPhone 12 mini için rezervasyonları 580.000’i aşıyor. İki model için toplam rezervasyon sayısı 1,47 milyonu aştı.

Çin’de iPhone 12 mini ve iPhone 12 Pro Max, minimum 5499 yuan (832 $) ile maksimum 11899 yuan (1801 $) arasında satılıyor. Özellikle:

  • iPhone 12 mini: 64GB versiyonu 5499 yuan (832 $), 128GB versiyonu ise 5999 yuan (908 $) fiyatla satılıyor. Ayrıca 6799 yuan (1029 $) karşılığında satılan 256GB’lık bir versiyonu da var.
  • iPhone 12 Pro Max: 128 GB’lık sürüm 9,299 yuan (1408 $) fiyat etiketine sahipken, 256 GB’lık sürüm 10,099 yuan (1529 $) fiyatla satılıyor. 512GB versiyonu 11.899 yuan (1801 $) fiyatla rafta.

.

Apple ARM MacARM Macelmaelma logosu