Apple Watch kullanıcıları watchOS 7’ye güncelledikten sonra GPS veri kaybını bildirdi


9to5Mac ile ilgili yakın tarihli bir rapora göre, bazı Apple Watch kullanıcıları WatchOS 7’ye güncellemeden sonra GPS veri kaybı. Raporlar, bir egzersizi kaydederken, saat yalnızca başlangıç ​​noktasını kaydeder. Şimdiye kadar bu sorun birçok kullanıcıyı etkilemiyor, ancak raporlar hala yayılıyor. Bununla birlikte, sorunu bildirenler için bile, daha sonra başladı watchOS 7’ye güncelleme.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


WatchOS 7 Apple izle 6

Bazı kullanıcılar egzersizi kaydetmek için iPhone olmadan Apple Watch’u kullanırken, GPS rota verisi yok. Bir Apple çalışanı, kullanıcının ilgili tüm gizlilik ayarlarını kapatmasını önerdi, ancak bu sorunu çözmedi.

Şimdiye kadarki raporlara göre bu sorun, WatchOS 7 güncellemesini destekleyen Apple Watch Series 3, 4 ve 5 saatler. Bazı kullanıcılar Apple’ın kendilerine bunun Strava uygulamasıyla ilgili bir sorun olduğunu söylediğini söylüyor, ancak diğerleri birden fazla uygulamanın aynı sorunu yaşadığını söylüyor.

Bazı kullanıcılara göre saatin eşleştirilmesi ve yeniden eşleştirilmesi sorunu çözer. Ancak, diğer kullanıcılar buna inanıyor sorunu daha da kötüleştirecektir çünkü uygulamanın mevcut tüm verilerini kaybedeceksiniz. Bkz Apple’ın aşağıdaki destek topluluklarıyla ilgili başlık

Apple Watch ile ilgili sorunları bildirin

Saatimde Açık Hava Yürüyüşü aktivitesini kullandım ama bu sefer iPhone’umu almadım. Döndüğümde ve aktiviteyi Strava’ya yüklemeye çalıştığımda, GPS / rota verisinin bulunmadığına dair bir uyarı aldım. Fitness ve Sağlık uygulamalarını kontrol ettim ve eminim ki haritada rota yoktu – sadece başlangıç ​​noktası.

Apple Destek’ten biriyle konuştum ve ilgili birkaç gizlilik ayarını kapatmamı / kapatmamı önerdiler. O zamandan beri telefon olmadan başka bir Açık Hava Yürüyüşü etkinliği denedim ve sorun devam ediyor – GPS / rota verisi yok.

Eşim de iPhone X ve S4 Watch’unu yükselttikten sonra bu akşam aynı şeyi denedi. Aynı sonuçlara sahipti – yani sadece Saat ile, etkinlikle birlikte GPS / rota bilgisi kaydedilmedi.

Diğerleri de aynı şeyi yaşadıklarını söyledi.

Maalesef bende de aynı sorun var ama şimdiye kadar bunun çözümü yok. Harita yalnızca BAŞLAT’ı gösterir, rotayı veya durağı göstermez. “

“Apple Watch Series 4 ve iPhone 8 Plus ios14 ile watchOS7’ye yükseltme yaptığımdan beri aynı sorunu yaşıyorum. Sadece İzle ile bir dış mekan koşusu kaydedildi ve GPS harita verisi mevcut değil, sadece başlangıç ​​noktası. Yine de mesafe, yükseklik kazancı vb. Gibi diğer tüm ölçütler doğru görünüyor. “

“WatchOS 7’ye yükseltme yaptığımızdan beri tam olarak aynı sorun.”

“Aynı sorun burada. İos14 ve watchos7’ye yükseltme yaptıktan sonraki ilk etkinlikte GPS verileri vardı ama o zamandan beri hiçbir şey yoktu. Sadece başlangıç ​​noktası ortaya çıkıyor. “

.

Apple watchOS 7elma izlewatchOS 7