Apple, Kaliforniya’daki tüm perakende mağazalarını süresiz olarak kapatıyor


Koronavirüs salgını, teknoloji endüstrisi için bir tehdit oluşturdu. Kısıtlamalar nedeniyle birçok şirket yeni cihazlarını online olarak yayınlamak zorunda kaldı. Virüsün patlak vermesi üzerine Apple, Çin’deki tüm mağazalarını kapattı. Daha sonra şirket Çin dışındaki tüm mağazalarını kapattı. Ancak şirket, vaka sayısının düştüğü için sonunda bu mağazaları yeniden açtı. Yine de, California’da artan yeni koronavirüs vakası nedeniyle Apple, California’daki tüm mağazalarını süresiz olarak kapattığını duyurdu. Bu ondan sonra geliyorLos Angeles bölgesindeki perakende mağazalarını geçici olarak kapattı.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Apple iPhone 14

Şu anda Apple, bu mağazaların yeniden açılacağı belirli tarihi açıklamadı. Tatil sezonunun zirvesine sadece bir hafta kaldığını belirtmekte fayda var. Apple’ın resmi web sitesi daha önce Grove, Oaks ve Beverly Center dahil olmak üzere birçok California perakende mağazasının kapalı olacağını belirtmişti. Yeni koronavirüs salgını kötüleşmeye devam ederken Apple, tatil sezonunda perakende mağazalarının yaklaşık beşte birini geçici olarak kapattı. 14 Aralık’tan beri dünya çapında 95 Apple mağazası kapatıldı.

Apple, bazı ürünlerinin fiyatlarını bir gecede ayarlıyor

Öte yandan, Apple’ın bazı ürünlerinin fiyatlarını ayarladığına dair haberler var. Mac temelde düşüş eğilimi gösterirken iPad’in fiyatı ılımlı bir şekilde arttı. Apple, müşterileri yeni ekipman satın alırken kesinti yapılması karşılığında takas seçenekleri sunarak yükseltme yapmaya teşvik ediyor. İMore’a göre, takas programının değeri, iPad, Apple Watch, Mac ve hatta bazı Android cihazlar dahil olmak üzere en son değişikliklere sahip.

Apple iPhone 12 Pro maliyeti

Şirket, iPad serisindeki bazı ürünler için en yüksek takas değerini artırdı. Örneğin, iPad Pro 25 dolardan 525 dolara yükseldi. İPad Air ve giriş seviyesi iPad 40 dolar artarak sırasıyla 250 ve 240 dolara ulaştı. İPad mini 175 dolardan 205 dolara yükseldi.

Apple’ın AppleWatch fiyatı da biraz arttı. Üçüncü nesil Apple Watch ve dördüncü nesil Apple Watch, sırasıyla 10 $ artarak 95 $ ve 150 $ ‘a ulaşırken, Apple Watch Series 1 30 $’ dan 35 $ ‘a yükseldi.

İPad ve Apple Watch ile karşılaştırıldığında, Mac indirimleri düştü. MacBook Pro 230 $ ‘lık bir düşüşle 1760 $’ dan 1530 $ ‘a düştü. MacBook Air 100 $ ‘dan 630 $’ a düşerken, MacBook 450 $ ‘dan 380 $’ a düştü.

Masaüstüne gelince, iMac Pro’nun takas fiyatı doğrudan 540 dolardan 3.040 dolara düştü; Mac 1390 dolardan 1180 dolara ve Mac mini 930 dolardan 830 dolara düştü. Mac Pro, takdir edilmesi gereken tek Mac bilgisayar olmalı, önceki fiyat olan 1.490 doların neredeyse iki katı. Kullanıcılar, Mac Pro’yu 2.930 ABD Doları karşılığında kullanabilir.

Android cihazlar açısından, Samsung Galaxy S20’nin indirimli fiyatı doğrudan 270 $ ‘dan 225 $’ a düşerken, Samsung Galaxy S10 ve S10 + ve Google Pixel cihazlarının fiyatları biraz yükseldi ancak gerçek değerleme yine de cihazın durumuna bağlı.

Analistler, Apple’ın iPhone yükseltme planını Apple One ile birleştirmesi durumunda Apple’ın takas planının gelecekteki yazılım ve donanım entegrasyonu abonelik hizmetlerinin önemli bir parçası olabileceğine inanıyor.

.

Apple CaliforniaApple Mağazaları Kapalıelmaelma deposuelma mağazaları