Apple iPhone 14, katlanmış yakınlaştırma için Samsung’un parçalarını kullanabilir

Apple iPhone 14, katlanmış yakınlaştırma için Samsung’un parçalarını kullanabilir, Mobil Destek

Apple geçtiğimiz günlerde ilk 5G serisi olan iPhone 12 serisini piyasaya sürdü. Bununla birlikte, 2021’de gelmesi gereken iPhone 13 (geçici ad) ile ilgili raporlar zaten var. İlginç bir olay olarak, 2022 iPhone’ları hakkında doğrulanmamış bilgiler var. The Elec’e göre Apple, Samsung tarafından üretilen bileşenleri bazı 2022 iPhone modellerinde kullanabilir. Rapor, Apple’ın optik yakınlaştırma özelliğini büyük ölçüde artıran katlanmış bir yakınlaştırma kamerası kullanabileceğini iddia ediyor. Apple’ın mevcut isimlendirme trendini sürdürmesi durumunda 2022 amiral gemisi serisinin iPhone 14 serisi olacağını hepimiz biliyoruz.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz. Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.

Apple iPhone 14, katlanmış yakınlaştırma için Samsung’un parçalarını kullanabilir, Mobil Destek

Apple, 2022’de periskop teknolojisini kullanabilir

Bu, iPhone 14 serisi (geçici isim) ile ilgili ilk spekülasyondur ve bunun için bir onay yoktur. Değerli okurlarımıza bu bilgiyi bir tuz parçasıyla almalarını tavsiye ederiz. Rapora göre, Samsung’un yan kuruluşu Electro-Mechanical, LG’ye aktüatörler ve lensler gibi bileşenler sağlayacak. Ayrıca, LG bu bileşenleri Apple için periskop modüllerini üretmek için kullanacak. Rapor, bu hareketin patent ihtilaflarını önlemek için gerekli olduğunu iddia ediyor.

Katlanmış zum kamerası bir tür telefoto kameradır. Akıllı telefon kameralarında yakınlaştırmayı daha iyi hale getirir ve çıkıntıyı azaltır. Şu an itibariyle Samsung, Huawei ve Oppo gibileri bu teknolojiyi zaten kullanıyor. Bununla birlikte, Apple henüz bu teknolojiyi kullanmadı ve gelecek yıl için bir umut yok gibi görünüyor. Rapor, en erken zamanda Apple’ın bu teknolojiyi 2022 veya 2023’te kullanacağını iddia ediyor.

Analist Ming-Chi Guo ilk olarak Mart ayında 2022’de iPhone’da katlanabilir veya “periskop” lens kullanma olasılığından bahsetmişti. O zamandan beri, bu teknolojiyle ilgili birkaç söylenti var. Önemli ölçüde olacak iPhone’daki optik yakınlaştırma özelliğini iyileştirin. Çok aşacak Mevcut iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max’in 2x ve 2.5x optik yakınlaştırması. Huawei P40 Pro +, 10 kata kadar optik yakınlaştırma sağlayabilen bir periskop lens kullanır.

Kullanma katlanan kamera optikleri, görüntü sensörü tarafından emilen ışık bükülecek veya “katlanacak”, böylece akıllı telefonlar için uygun kompakt bir lens tasarımını korurken optik yakınlaştırma kapasitesini artıracak ve görüntü kalitesini iyileştirecektir.

Şu an itibariyle, önümüzdeki iki yıl içinde ne olacağı hakkında konuşmak için henüz çok erken. Yine de teknoloji endüstrisinde her şey mümkündür. Bu özelliklerden bazılarının geliştirilmesi uzun yıllar alır. Bu nedenle, geliştirme aşamasında erken bilgiler dışarı sızabilir.

.

2022 iPhone2022 iPhone'larApple iPhone 14elmaiPhone 14