Apple iPhone 12: Artılar ve Eksiler – son kararımıza bakın


Apple, en son iPhone’larını birkaç gün önce piyasaya sürdü ve bu cihazlar, ilk 5G akıllı telefonları. 5G desteğine ek olarak, bu telefonda tartışmaya değer başka özellikler de var. Son birkaç gündür, yeni Apple iPhone 12 serisinin çalışabilirliğini tartışıyoruz. Bugün, iPhone 12’nin pozitiflerine ve negatiflerine bakacağız. Sonuçlarımız iki şeye dayanmaktadır. Birincisi, bu akıllı telefonla olan deneyimimiz, ikincisi ise kullanıcı geri bildirimleridir.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Apple iPhone 12

Yeni iPhone dört gündür piyasada ve birçok kullanıcı bu akıllı telefonun çalışabilirliği hakkında zaten ilk elden bilgilere sahip. Sadece birkaç gün içinde, kullanıcılar bize ne tür geri bildirimler getirdi? Çalışabilirliği hakkında bir sonuca varmadan önce bu akıllı telefonun artılarına ve eksilerine bir göz atalım.

Tasarım

Akıllı telefon tasarımında bu yıl Android kampında bile çok fazla değişiklik olmadı. Tasarım açısından iPhone 12’den pek bir şey beklemiyorduk. Ancak tasarımı “eski” ile “yeniyi” birleştirmeye çalışır. Genel olarak, iPhone 12 tasarımının ilk bakışta görülmesi gereken bir manzara olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Ancak, tüm bu pırıltılar altın değildir. Kendi şikayetleri var. Artıları ve eksileri burada görelim

Artıları

 • Bu sefer Apple iPhone 12, iPhone 4S’nin kare görünümlü dik açılı çerçevesini kullanıyor ve elde iyi hissettiriyor. İPhone X’in zarif çerçevesinden, özellikle de dik açılı 7,4 mm kalınlığından daha iyi hissettiriyor. Sınır özellikle şık. Bu, şimdiye kadar birçok kullanıcı tarafından çok beğenildi
 • “İPhone 12 hakkındaki ilk izlenimim”ince ve hafif“Ve hafif tasarım, bir kullanıcı dedi. Bu yılki iPhone 12, yalnızca 162 gramlık bir gövde ağırlığı ve bir iyi his. Herkesin hafif bir akıllı telefona ihtiyacı var, iPhone 12 tam da bunu veriyor.

Eksileri

 • Bu telefonun elle tutulmasında bir sorun var. Ah evet, iPhone 12’nin kullanımı hafif, ancak kullanımı kolay değil. İPhone 12 metal kenarlarla geliyor ve bu kenarlarla ilgili birçok şikayet var. Bu telefonu uzun süre tutarsanız, eliniz biraz nemli hale geldikçe metal kayganlaşır. Telefonunuzun yere düşmesini önlemek için, bilinçli bir şekilde telefon tutuşunuzu sıkılaştıracaksınız. Birkaç rapor, iPhone 12’deki tutuşunuzu sıkılaştırmanın avucunuzda bir yara izi bıraktığını göstermiştir. Bu, iPhone 12 kenarlarının belki de çok keskin olduğu anlamına gelir. Bu, bu telefonun tasarımında, kullanıcıları bir telefon kılıfına bağlı kalmaya zorlayacak büyük bir kusurdur. Lütfen benimki gibi kalın cilde sahip kullanıcıların bu sorunu yaşamadığını unutmayın.

Ağ – 5G sinyal gücü

İPhone 12 serisi, Apple’ın ilk 5G akıllı telefonu olduğundan doğal olarak kullanıcıların 5G’nin kalitesini değerlendirmesini bekliyoruz. Şimdiye kadar, bu telefonun ağ bağlantısı ile ilgili karışık tepkiler oldu.

Artıları

 • Bir günlük kullanımdan sonra, mobil sinyal iPhone XS’den daha iyi.
 • Daha iyi mobil sinyallere ek olarak, iPhone 12, neredeyse hiç ağa sahip olmayan alanlarda sinyaller sunar. Bir kullanıcı, iPhone 11’in iki ağ çubuğu sunduğu yerde, Apple iPhone 12’nin sürekli olarak dört çubuğa sahip olduğunu iddia ediyor.
 • Sinyalle ilgili başka bir raporda “Sinyal, söylenecek bir şey yok! Xs Max’ten çok daha iyi! ”. Fuzhou Mobile 5G temelde tüm kentsel alanı kapsıyor ve hız inanılmaz!
 • Bizim için, test için 12 çağrı yapmak 40 dakika sürdü. Sinyal sorunu, iPhone 11 serisine kıyasla büyük ölçüde iyileştirildi.
 • Şu an için otomatik kapanma durumu yok (iPhone 11 serisi telefonun otomatik kapanması daha önce çok ciddiydi).

Eksileri

 • Bazı kullanıcılar, ağ gelişiminin önemli olmadığını (çok küçük) iddia ediyor.
 • Diğerleri WiFi’nin çok dengesiz olduğundan şikayet etti
 • Aranan sinyal, iPad Pro’nunkinden çok daha az

Apple iPhone 12

N / B: Ağ performansı için karışık tepkiler olmasını bekliyoruz. Bunun nedeni, ağ kalitesinin yalnızca telefona bağlı olmamasıdır. Ağ sağlayıcısı ve diğer parametreler devreye girer.

Kamera

Kamera departmanı genellikle iPhone’lar için büyük bir artıdır. Bu departmanda herhangi bir eksiniz olmasını bekliyor musunuz? Bakalım nasıl olacak

Artıları

 • Kamera harika! Gece görünümü modu otomatik olarak açılır ve görüntüleme etkisi gerçekten iyi! Video sabitleme de iyidir!
 • Filtre modu oldukça iyidir. Pek çok Android telefon, iyi taklitler olsa da, bu tonlardan hala kilometrelerce uzakta. Apple tonlarını iyileştirmeyi başardı.
 • Görüntü kalitesi mükemmel ve düşük ışıklı bir ortamda bile çok az gürültü var veya hiç yok

Eksileri

 • İPhone 12’nin hayalet kapısı her zaman gece sahnesinde var oldu ve gece fotoğraf çekerken gökyüzü yansıyacak. İPhone 11 serisinde böyle ve iPhone 12 bu konuda hiç gelişme göstermedi
 • İPhone 12 fotoğraflarının netliği özellikle yüksek değil. Ancak, bu bir aleyhte değil, bir profesyonel olabilir. Bunun nedeni, Apple’ın daha gerçekçi bir genel his peşinde koşarak keskinliği kasten bu şekilde ayarlamış olabileceğidir.

Pil Dayanıklılığı

Dürüst olmak gerekirse, iPhone 12 serisi pil ile ilgili birçok olumsuz rapor var. Yeni başlayanlar için, Apple iPhone 12 2851 mAh pil ile geliyor. Çoğu Android amiral gemisinin ortalama pil kapasitesi 4000 mAh olduğu için bu çoğu kişi için cesaret kırıcı olabilir. Ancak pil boyutu performansını tam olarak belirlemez. Küçük bir pilin daha iyi performans göstermesini sağlayacak bazı optimizasyonlar var. İPhone 12 pilinin bazı testlerine bakalım

 • Kullanıcı 1: Filmleri 1 saat 36 dakika oynatın (ses seviyesi% 80’e kadar), pil% 25 düşer. Zafer Kralı’nın özel efektleri bir saat boyunca tamamen açık kaldı ve pil% 29 düştü. Akıllı telefon çok sıcaktı ve sıcaklık 43,2 santigrat dereceye ulaştı.
 • Kullanıcı 2: Gece yatmadan önce tamamen şarj edildi ve gece boyunca bekleme modunda pilin% 2’si kayboldu. Haberleri izlemek ve haberleri saat 8’e kadar yenilemek için saat 7’de kalkın ve WIFI’a bağlanın. Dışarı çıkın ve otomatik 5G’yi açın (bu otomatik 5G temelde 5G yerleşik, otomatik geçişe eşdeğerdir). Daha sonra 5G altında kullandım (ekran parlaklığı yaklaşık% 60 ve WeChat, QQ ve diğer forumları görmek için kaydırmaya devam ettim). 9.55’te% 55 kaldı (% 35 düştü, bir saat içinde yaklaşık% 17) ve 15 dakika Honor of Kings oynadım, gücün% 13’ü kayboldu ve sonra telefonu kaydırmaya devam ettim. Son olarak, 11.05’te düşük pil uyarısı belirdi. İPhone 12 için günde tek bir tam şarj kesinlikle yeterli değildir. Kullanıcıya bağlı olarak günde üç veya daha fazla tam şarj gerektirir.
 • İPhone 12 pil kapasitesi ve performansı önceki nesle göre daha düşük.
 • Şarj etme veya kullanım sırasında iPhone 12 ile aşırı ısınma sorunları yaygındır

Kablosuz Şarj özellikle ilginç değil

Apple, iPhone 12 serisi için MagSafe 15W kablosuz şarj kullanır. 15W? Ciddi anlamda?. Bu rekabetin çok gerisinde. 20W USB-C şarj cihazını kullanarak, bu telefon yaklaşık bir saat içinde tamamen şarj olabilir ki bu fena değil. Ancak, MagSafe kablosuz şarj cihazının% 50’ye ulaşması bir saat sürer. Bataryanın 3000 mAh’a kadar bile olmadığı düşünüldüğünde bu çok zayıf.

Nihai Karar

Genel olarak, Apple hayranlarının bu cihazla çok rahat edeceğini düşünüyoruz. Yine de tasarımda çok ciddi bir kusur var. Apple’ın sonraki yeniden yapımlarda bu kenarları daha düzgün hale getirmesi gerekebilir. Şimdilik, yaralanmaları önlemek için telefon kılıfınıza sadık kalın. Cildin benimki gibi oldukça kalınsa, o zaman bir problemin yok. İPhone 12’nin ağı ve kamerasının harika olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Ancak, pil !!!, pil !!!, pil !!!. İPhone 12 bataryası hakkında olumlu bir şey yok. Tüm dallarda selefinden daha küçüktür. Şarj kapasitesi de yavaştır. Bu akıllı telefona pilden tasarruf etmenin her yönüyle bir geçiş işareti veriyoruz, bu büyük bir eksi. Android hayranları açısından bakıldığında, iPhone 12 bataryası en iyi ihtimalle gülünç.

.

Apple iPhone 12Apple iPhone 12 Artıları Vs EksilerielmaiPhone 12iPhone 12 Artıları Vs EksileriiPhone 12 pozitif ve negatifleri