Apple iOS ve Android kullanıcıları ABD pazarında “çok sadık”


Android ve iOS, teknik olarak başka rakibi olmayan iki rakiptir. Bu sistemler, yeni girişler için neredeyse hiç yer kalmayacak şekilde pazarın büyük bir bölümünü işgal ediyor. Ancak, yakın zamanda yapılan bir araştırma CIRP, bu sistemlerin sadık takipçileri olduğunu öne sürüyor. Bu, Android ve iOS kullanıcılarının tercih ettikleri sisteme bağlı kaldıkları ve çapraz halı için fazla yer olmadığı anlamına gelir. CIRP’den alınan verilere göre, 202o’nun ilk çeyreğinde, Apple iOS ve Android sistemleri oldukça kararlı.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Apple iOS ve Android

Sonuçlar, iOS’un ABD’de% 44, Android’in ise% 56 pazar payına sahip olduğunu gösteriyor.. Android’in pazar payı geçen yılın aynı çeyreğine göre hala daha yüksek olmasına rağmen, iOS’un ABD pazarındaki yeni etkinleştirme hacmi yaklaşık% 8 arttı. İOS’un payı iki yılda% 12 arttı% 44’lük pay da 2016’daki% 41’lik hissenin üzerine çıkmıştır.

Apple iOS ve Android sisteminin sadık tüketicileri var

Bu Apple için iyi bir haber, ancak CIRP verileri de şunu gösteriyor: ister iOS ister Android olsun, işletim sisteminin bağlılığı çok yüksekyaklaşık% 90. Bu, tüketicilerin küçük bir yüzdesinin işletim sistemini değiştirmeye istekli olduğu anlamına gelir. Bu nedenle, mevcut işletim sisteminin ikili tekelinin devam etmesi muhtemeldir.

CIRP’in ortağı ve kurucu ortağı Mike Levin, “İşletim sisteminin sadakati çok yüksek bir seviyede istikrarlıdır” dedi. “Yaklaşık son dört yılda, yeni cep telefonu etkinleştirmelerinin yaklaşık% 90’ı alıcının önceki işletim sisteminde kaldı. Apple, Android kullanıcılarını iOS sistemini kullanmaya çekmeye çalışsa da Android telefon üreticileri de iPhone kullanıcılarını çekmeye çalışıyor. Ancak görünen o ki tüketici seçenekleri hiçbir zaman gerçekten değişmiyor, sadece aynı. “

Android ve iOS hakkında ne düşünüyorsunuz? İOS’u Android ile değiştirmeye istekli olacak mısınız, yoksa tam tersi mi? Aşağıdaki yorum bölümünde düşüncelerinizi bize bildirin

.

androidApple iOS ve AndroidelmagoogleiOS