Apple, iOS güvenlik güncellemesini eski cihazlarına gönderiyor


Birçok eski iPhone kullanıcısının geri bildirimlerine göre, cihazlarının Apple’dan havadan bir iOS güncellemesi almış olması, onları biraz fazla sevindirdi.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Apple, iOS güvenlik güncellemesini eski cihazlarına gönderiyor

İOS 13.6’nın kararlı sürümünün yayınlanmasının ardından Apple’ın iPhone 6, 6 Plus gibi eski kullanıcılar için iOS 12.4.8 (16G201) için bir güncelleme yayınladığı bildirildi. Yeni özellik olmamasına rağmen, bu esas olarak bir güvenlik yükseltmesidir.

Apple tarafından verilen talimatlar, iOS 12.4.8’in önemli güvenlik güncellemeleri sağladığını ve tüm kullanıcıların yüklemesi için önerildiğini göstermektedir.

Bu güncelleme iPhone 5S, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPad Air, iPad mini 2, iPad mini 3 ve altıncı nesil iPod touch için geçerlidir. Bu cihazlar artık iOS 13’ü desteklemiyor.

İOS 14’ün resmi sürümünün bu yıl eylül ayında piyasaya sürülmesinin beklendiğini hatırlayın. Ek olarak, yükseltilen model iOS 13 ile aynı kalır.

iOS 14 ve iPadOS 14: genel beta çıktı!

Geliştiriciler, iOS 14 ve iPadOS 14’ün beta sürümünü yaklaşık iki hafta boyunca deneyebildiler, ardından Apple kısa süre önce yeni yazılımı herkese dağıttı. Şu andan itibaren uyumlu bir iPhone veya iPad’e sahip olan herkes yeni özellikleri deneyebilir. Bu, uzun zamandır beklenen ana ekran widget’larını içerir.

Apple kısa süre önce iOS 14 ve iPadOS 14’ün genel beta sürümünü dağıtmaya başladı. Bu nedenle, güncellemenin herkesin kullanımına açılması birkaç saat veya gün sürebilir. Beta testçilerinin bir parçası olmak istiyorsanız, yalnızca Apple’ın beta yazılım programına kaydolmanız gerekir. Ardından gerekli beta profilini iPhone veya iPad’inize yüklemek için talimatları izleyin.

İOS 14 güncellemesi daha sonra her zamanki gibi Genel -> Yazılım güncelleme altındaki sistem ayarları üzerinden gerçekleştirilebilir. Ancak indirmeden önce, bunun henüz nihai bir işletim sistemi olmadığını bilmelisiniz. Sistemde hala bazı hatalar var. Güvendiğiniz cihazlara yüklemenizi önermiyoruz.

iOS 14, bu makalede daha önce özetlediğimiz çeşitli yenilikler sunuyor. Ana ekranda herhangi bir yere yerleştirilebilen widget’lar özellikle heyecan verici. Uygulama Kitaplığı, yüklü tüm programlara daha iyi bir genel bakış sağlar. Siri ve gelen aramalar artık ekranın tamamını kaplamasa da. İPadOS 14 ile iPad, neredeyse tüm yenilikleri iOS 14’ten alıyor. Ancak metin alanlarını Apple Pencil ile elle doldurma imkanı gibi özel özellikler de var.

.

elmaiOS 12.4.8iOS güncellemesiiOS güvenlik güncellemesiiPad AiriPad mini 2iPad mini 3iphone 5siphone 6iPhone 6 Plus