Apple Gelecek Ay ARM Destekli Mac’leri Başlatacak


Bu hafta Apple bir lansman etkinliği düzenledi. İPhone 12 serisini ve Homepod Mini’yi tanıttılar. Birkaç ürün daha bekliyorduk. Bu ürünler, yeni bir ARM tabanlı Macbook ve bir ses ürünü içeriyordu. Ancak belki Apple, spot ışığının diğer ürünlerde değil iPhone 12 serisinde kalmasını istedi. Ancak şimdi önümüzdeki ay Apple’ın gerçekleştireceği başka bir etkinlikle ilgili haberlerimiz var.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Bildiğiniz gibi Apple, işlemcileri için Intel kullanıyor. Ancak Apple, Intel ile ortaklığı durdurmaya ve kendi silikonunu üretmeye karar verdi. Bu, Haziran’ın WWDC’sinde ortaya çıktı. Mac mini tabanlı Developer Transition Toolkit dışında herhangi bir gerçek ürün ortaya çıkarmadılar. Ama şimdi Apple’ın Silicon’una dayalı gerçek bir Macbook görmenin zamanı geldi.

Haberler, çok bilinen bir teknoloji kişiliği olan Jon Prosser’den geliyor. Ona göre, ARM Mac etkinliği 17 Kasım’da gerçekleşecek. Apple’ın tarihi bir hafta önce 10 Kasım’da açıklayacağını belirtti. Bu, bizi yeni Mac’lerin lansman etkinliğinden bir ay uzak tutar, etkinlikte neler görebileceğimize bir bakalım.

Apple destekli MacBook

Apple ARM Tabanlı Mac

Gösterinin yıldızının bir Macbook olması bekleniyor. Bu Macbook’u özel kılan, 12 inçlik bir ekrana sahip olması ve Apple A14X tarafından destekleniyor olmasıdır. Bu Macbook’u özel kılan şey, bir Apple yonga seti ile güçlendirilmiştir. Mevcut Macbook’lar ile Apple destekli yeni Macbook arasındaki performans farkının ne kadar olacağını göreceğiz.

Artık bilgiler Apple’dan gelmiyor. Bu nedenle, bir tutam tuzla alın. Apple bu Macbook’la ilgili hiçbir şey paylaşmadı. Ancak Intel’den tamamen aktarılmasının neredeyse 2 yıl süreceğini söylediler. Ancak Apple’ın lansman etkinliğinde bize sunacağı şey konusunda hala çok heyecanlıyız. Macbook dışında, sesle ilgili bir ürün de görebiliriz.

AirPods Studio da Çıkabilir

Apple ARM Tabanlı Mac

Daha önce bekleniyordu ve hala söylentiler var. Apple, AirPods Studio’yu açıklayabilir. Süslü ismin arkasında kulak üstü bir kulaklık var. Apple, mağazalarındaki diğer şirketlerden kulaklıkları çıkarmak bize kendi icatları hakkında büyük bir ipucu veriyor. AirPods Studio’nun 2 çeşidini görebiliriz. Vanilya versiyonu 350 dolardan, çok daha premium versiyonu ise 600 dolardan gelecek. Aşağıdaki yorumlar bölümünde düşüncelerinizi bize bildirin.

Ayrıca Okuyun: MICROMAX HİNDİSTAN’DA “IN” SERİSİ İLE GERİ DÖNÜŞ YAPACAK

.

A14X destekli macbookAirpods stüdyosuApple Tabanlı MacbookARM Tabanlı MacbookMacbook