Apple, Etkin Gürültü Azaltma Desteği Olmayan AirPods Pro Lite’ı Başlatacak


Güney Kore medyası TheLec bugün, birçok sektör yöneticisinin Apple’ın AirPods Pro’nun “Lite” sürümünü piyasaya süreceğini onayladığını açıkladığını bildirdi. İkincisi, aktif gürültü azaltmayı destekler. Ancak gelecek sürüm olmamalı. Ancak Lite sürümün fiyatı daha düşük olacak. Bunun nedeni, Apple’ın kablosuz kulaklık pazar payını daha da genişletme planında yatıyor.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Bu kulaklık için potansiyel müşteriler AirPods Pro’nun şekline ve tasarımına ihtiyaç duyanlardır, ancak yalnızca gürültü azaltmaya ihtiyaç duyanlar değildir.

AirPods Pro

Kaynak, Apple’ın bir H1 yongası ile donatılmış bir Air-Pop sürücü yongasına sahip bir paket içinde sistem (SiP) ürünü geliştirmek için Güney Koreli bir malzeme şirketi ile işbirliği yaptığını belirtti. Mevcut dairesel SiP ile karşılaştırıldığında, yeni Lite SiP basit bir kare yapıya sahip olmalıdır. Kulaklık bu yıl içinde kalite doğrulamasından geçecek ve önümüzdeki yıl üretime başlayacak.

Apple AirPod’lar Oldukça İyi Performans Gösteriyor

Kore medyası, geçen yıl Ekim ayında AirPods Pro’nun piyasaya sürülmesinden sonra, Apple’ın başlangıçta kulaklığın Lite sürümünü sırayla piyasaya sürmeyi planladığını belirtti. Ancak AirPods Pro’nun satışları o sırada beklentileri aştı. Bu yüzden Apple, maksimum geliri sağlamak için önce Lite sürümünü yayınlama planını iptal etti.

Apple’ın AirPods serisi, bu yılın üçüncü çeyreğinde de 1 numaralı pazar payını korudu. O zamanlar yaklaşık% 29’du. Ancak düştü, ardından Xiaomi, Samsung, JBL, QCY ve diğer üreticiler geldi.

Apple’ın kataloğu şu anda iki AirPod yelpazesi içermektedir: ikinci nesil klasik AirPods ve en son AirPods Pro. Bu sonuncusu, kulak içi formatları ve aktif gürültü azaltma ile ayırt edilir. Kablosuz şarj kutusu ile birlikte standart AirPod’ların fiyatını düşündüğünüzde iki kulaklık arasında 90 dolar fark var. “AirPods Pro” nun “aydınlatılmış” sürümünün mevcut aralığa nasıl uyacağı görülmeye devam ediyor. Apple’ın manevra için oldukça küçük bir marjı var.

.

AirPods ProAirPods Pro LiteAktif Gürültü Engellemeelma