Apple, ekran parmak izi teknolojisi için yeni bir patent aldı


Apple kısa süre önce yeni nesil Touch ID parmak izi tarayıcısının patentini aldı. Apple, 2019’da kızılötesi ışık kullanan ekran altı parmak izi tanıma teknolojisini açıklayan bir patent başvurusunda bulundu.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Apple, ekran parmak izi teknolojisi için yeni bir patent aldı

Patent, Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi tarafından verildi. Apple’ın patenti, yeni nesil Touch ID’nin temel bir bileşeni olan “kısa dalga kızılötesi ışığa” odaklanıyor. Açıklama, ekran aracılığıyla kısa dalga boylu kızılötesi ışık yayacak yeni bir optik görüntüleme sisteminden bahsederken, ışığa duyarlı eleman, ekran yüzeyinden baskıyı yansıtacak şekilde yapılandırılacaktır.

Daha önce, iPhone 13’ün ilk prototipinin görünüşte iPhone 12’ye benzediği, yani ekranın tüm çevresi boyunca pürüzsüz bir metal plakaya sahip olduğu bilgisi ortaya çıktı. Ancak bu aşamada prototipin ekran yüzeyinin altında parmak izi tarayıcısı bulunmuyor.

Apple, 2021’de 160 milyon esnek OLED iPhone satacak

2020’nin ilk aylarında akıllı telefon pazarı, bariz nedenlerden ötürü oldukça zorlandı. Ancak 2020’nin 3. Çeyreği raporlarında bir toparlanmanın başladığını görebiliriz. Q4 2020 için, bazı Avrupa ülkeleri ikinci bir COVID-19 vakaları dalgasından muzdarip olmasına rağmen, pozitif dalganın devam etmesini bekliyoruz. Akıllı telefon pazarı, özellikle önümüzdeki aylarda bir aşının başarılı olduğu kanıtlanırsa, 2021’de bir artış görmelidir.

Apple, iPhone 12 serisi sürümünü 4. çeyreğe taşıdığı için Q3 2020’de biraz yer kaybetti. Analistler, şirketin önümüzdeki aylarda pozisyonunu toparlamasını bekliyor. Dahası, raporlar şirketin 2021’de piyasaya çıkan esnek OLED akıllı telefonların yarısını göndereceğini belirtiyor. Bunu görmek ilginç, özellikle de şirketin OLED panellerine geçmesinin uzun yıllar sürdüğünü aklımızda tuttuğumuzda.

2021’de esnek OLED iPhone’lar

Bir araştırma şirketi Stone Partners’tan alıntı yapan TheElec’e göre, 2021 toplamda 1.39 milyar akıllı telefon sevkiyatı kaydedecek ve 2020 1.265 milyar olacak. Bunlar arasında LCD ve toplam OLED akıllı telefonlar sırasıyla 793 ve 597 milyon olacak. OLED serisi, geleneksel sert OLED panelleri ve esnek OLED cihazlarını içerir.

Rapor ayrıca önümüzdeki yıl 315 milyona yakın akıllı telefonun esnek OLED panelleri kullanacağını belirtiyor. Bu, cari yıl için tahmin edilen 207 milyon sevkiyattan% 52 daha yüksek. Apple’ın 2021’de 160 milyon OLED iPhone satacağı bildiriliyor. Bu, tahmin edilen 90 milyondan% 80’lik bir sıçrama. İlginçtir ki, bu, toplam esnek OLED akıllı telefon gönderilerinin yarısından fazlasıdır.

Apple katlanabilir iPhone'u piyasaya sürecek! | Chronicle Today Ağı

Rapor, şirketin iPhone’lar için esnek OLED kullanımının, esnek OLED gönderilerinin 2021’de ilk kez katı OLED’i aşmasını sağlayacağını belirtiyor. Apple bu tür bir paneli ilk kez 2015’ten itibaren Apple Watch ile kullandı. Teknoloji iPhone’lara ulaştı. 2017’de iPhone X içinde.

.

Apple ekran parmak izi teknolojisiApple patentiDokunmatik kimlikekran parmak izi teknolojisiiPhone 13