Apple App Store ve Google Play Store Q1 geliri 23,4 milyar doları aştı


Son raporlara göre, hükümetler ve işletmeler koronavirüsün yayılmasını önleme çabalarını artırırken, evdeki tüketiciler mobil cihazları ve uygulamaları kullanmanın yeni yollarını araştırıyor. Bu zor zamanlarda alışveriş yapmak, finansmanı yönetmek, sağlıklı kalmak, üretkenliği artırmak ve eğlenmek için mobil cihazlarını kullanıyorlar.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Apple App Store ve Google Play Store Q1 geliri 23,4 milyar doları aştı

Analiz platformu App Annie tarafından yayınlanan en son veriler, uygulamalara yapılan tüketici harcamaları açısından 2020’nin ilk çeyreğinde yeni bir rekor kırıldığını ve dünya çapındaki tüketicilerin Apple ve Google App Store üzerinden 23,4 milyar dolardan fazla harcadığını gösteriyor. Apple App Store 15 milyar dolar, Google Play Store ise 8.3 milyar dolardı. Her iki rakam da geçen yılın aynı dönemine göre% 5 arttı.

Ayrıca, çeyrek boyunca dünya genelindeki tüketicilerin uygulamalara ve oyunlara harcadıkları ortalama haftalık süre, bir önceki yıla göre% 20 arttı. Apple ve Google Uygulama Mağazalarında, oyun dışı uygulamalar tüketici harcamalarının sırasıyla% 35 ve% 15’ini oluşturmaktadır. Bu arada, tüketiciler bu çeyrekte oyunlara 16,7 milyar dolardan fazla para harcadı.

Amerika Birleşik Devletleri ve Çin, Apple App Store tüketici harcamalarına en çok katkıda bulunan ülkelerdir; Amerika Birleşik Devletleri, Japonya ve Güney Kore ise Google App Store tüketici harcamalarının ana dayanak noktalarıdır. Android kullanıcıları, özellikle Disney + ve Twitch sayesinde en çok oyun, sosyal ve eğlence uygulamalarına harcıyor.

Aynı zamanda, iOS kullanıcıları en çok oyun, eğlence ve fotoğraf ve video uygulamalarına harcıyor. Bunlar arasında TikTok, Tinder, YouTube ve Netflix’in ardından bu çeyrekte en iyi beş tüketici iOS harcaması arasında yer aldı.

2020’nin ilk çeyreğinde dünya çapındaki tüketiciler tarafından Google ve Apple Uygulama Mağazaları üzerinden indirilen uygulamaların sayısı

2020’nin ilk çeyreğinde, yeni uygulama indirmeleri de 2019’un dördüncü çeyreğine göre% 15 artışla 31 milyara ulaştı. Bu, özellikle dördüncü çeyrekte daha fazla yeni telefon satıldıkça uygulama kurulumları tipik olarak önemli ölçüde arttığından, özellikle dikkat çekicidir Tatil alışveriş sezonu, ancak bu yılın ilk çeyreğindeki artış geçen yılın dördüncü çeyreğini bile aştı.

Google Play Store’da indirme sayısı bir önceki yıla göre% 5 artarak 22,5 milyar katına çıkarken, Apple App Store uygulama indirmeleri ise bir önceki yıla göre% 15 artarak 9 milyarı aştı. Google Play Store’daki oyun dışı uygulamalar toplam indirmelerin% 55’ini ve Apple App Store’daki% 65’ini oluşturuyor ve bu da insanların evdeki işlerini ve yaşamlarını yönetmek için çeşitli mobil uygulamalar aradıklarını gösteriyor.

Google Play Store indirmeleri için en büyük pazarlar Hindistan ve Brezilya’dır. Bunun nedeni, bu iki ülkenin büyük nüfusa sahip olması ve düşük maliyetli Android cihazları tercih etmesidir. İndirmeler açısından Çin ve Amerika Birleşik Devletleri Apple App Store uygulamaları için en büyük iki pazardı. Bu çeyrekte indirme artışının ana itici güçleri bunlardı.

.

androidelmagoogleiOSOyun mağazasıoyunlarUygulama geliriuygulama mağazasıuygulamalar