Apple, aktif gürültü engelleme özelliğine sahip büyük AirPods Max kulaklıklarını tanıttı


Apple, yüksek kaliteli sese sahip yenilikçi bir kablosuz kulaklık olan yeni AirPods Max’i bugün resmi olarak duyurdu. AirPods Max, H1 çipini ve gelişmiş yazılımın yanı sıra uyarlanabilir bir ekolayzer, aktif gürültü iptali, şeffaflık modu ve surround ses aldı.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


AirPods Max, uzay grisi, gümüş, mavi, yeşil ve pembe dahil olmak üzere beş renkte mevcuttur. Ön siparişler, 15 Aralık Salı günü satışlar ile 549 dolardan başladı.

Her bir kulak yastığı, kulak kapaklarının basıncını dengeleyen ve dağıtan yeni bir mekanizma kullanarak kafa bandına takılır ve kullanıcının benzersiz kafa hatlarına uyacak şekilde bağımsız olarak dönmelerine olanak tanır. Her kulak yastığı, etkili sızdırmazlık sağlamak için akustik olarak tasarlanmış hafızalı köpük kullanır – kaliteli ses için gereklidir.

Apple Watch gibi, Digital Crown da hassas ses kontrolü ve çalma veya duraklatma, parçaları atlama, telefon aramalarını yanıtlama veya sonlandırma ve Siri’yi etkinleştirme yeteneği sunar. Gürültü kontrol düğmesi, aktif gürültü engelleme modu ile şeffaflık modu arasında kolayca geçiş yapar.

AirPods Max, Apple tarafından tasarlanan 40 mm dinamik sürücülere sahiptir. Her kulak yastığı, gürültüyü algılamak için dışa bakan üç mikrofonla donatılmıştır ve kulak yastığının içindeki bir mikrofon, dinleyicinin kulağına ulaşan sesi takip eder. Kullanıcılar, aynı anda hem müzik dinlemek hem de çevrelerini duymak için şeffaflık moduna geçebilirler.

Apple AirPods Max, optik ve konum sensörlerini kullanarak kullanıcının kafasında olduklarını otomatik olarak algılar. AirPods Max, ses çalar ve çıkarıldığında veya kullanıcı sadece bir kulak kabını kaldırdığında çalmayı duraklatabilir.

AirPods Max, Aktif Gürültü Engelleme ve Uzamsal Ses ile tek bir şarjla 20 saate kadar uzun bir pil ömrüne sahiptir. Kullanılmadığında pil gücünden tasarruf etmeye yardımcı olmak için AirPods Max’inizi ultra düşük güç moduna geçiren ince bir Akıllı Kılıf içerir.

Apple AirPods 3, AirPods Pro ile Aynı Görünecek ve Birkaç Ay İçinde Gelecek

Son haberlere göre AirPods 3 düzenli bir şekilde ilerliyor ve planlandığı gibi gelecek yıl Mart ayında piyasaya sürülecek. AirPods 2’nin küçük değişikliklerinin aksine, AirPods 3’ün görünümü daha fazla değişiklik ve iyileştirme alacak.

Yeni 3D İşlemelerde Apple AirPods 3 Surface

Ancak AirPods Pro ile karşılaştırıldığında çok fazla değişiklik yapılmayabilir. Muhtemelen iki şeklin daha yakın olacağını kastediyoruz. Böylece Apple sapı kısaltacak ve kulak uçlarıyla birlikte bir kulak içi tasarım sunacak. Bu benzeri görülmemiş bir hareket. Ancak Apple’ın eski tasarımdan gerçekten evrim geçirmesi gerektiğinden bu büyük bir sürpriz değil. Mevcut AirPods tasarımı kulaklarınızı mükemmel şekilde kapatamaz. Yeni tasarımın yanı sıra, yeni işitme cihazları daha iyi pil ömrü de getirecek. Apple, her kulaklık için 3 ila 5 saat arasındaki konuşma sürelerini hedefliyor. Şarj kutusu ile 18 ila 24 saat arasında hizmet verecek. Ne yazık ki ANC, 2021’de temel AirPod’lara ulaşmayacak. Şimdilik Aktif Gürültü Önleme, mevcut ve gelecekteki AirPods Pro’ya özel bir özellik olacak.

Ancak AirPods 3, daha uygun bir fiyatı koruyabilen aktif gürültü azaltma eklemeyecektir. Deneyimli kullanıcılar için, ses kalitesi ve pil ömründe daha fazla yükseltmeyi dört gözle bekleyebilirler. Son zamanlarda Kuo Ming-Chi, AirPods 3’ün gelecek yıl Haziran ayına erteleneceğini açıkladı.

.

AirPods MaxAirPods Max ayrıntılarıAirPods Max fiyatıAirPods Max kulaklıkAirPods Max özellikleriAirPods Max pil ömrüApple AirPods Maxelma airpods