Apple, 2021’in ilk yarısında iPhone üretimini% 30 artırmayı planlıyor


İPhone 12 serisi, birden çok pazarda hızla satılıyor. Bu, bu cihazların tedarikinin neredeyse hiç yeterli olmadığını göstermektedir. Ancak Apple, sadece iPhone 12 serisi için değil, tüm iPhone serisi için üretim konusunda bir şeyler yapacak. Şirket geçtiğimiz günlerde iPhone üretimini önümüzdeki yılın ilk yarısında% 30 artıracağını duyurmuştu. Bu, iPhone üretimini Ocak 2021’den Haziran 2021’e kadar 96 milyon adede çıkaracağı anlamına geliyor.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


iPhone üretimi

Apple, büyük rakibi Huawei’nin durgunluğundan yararlanacak. Satışlarda büyük bir sıçrama yapmak için iPhone 12 serisini kullanacak. Nihon Keizai Shimbun verileri, iPhone 12 serisinden ve iPad ve diğer teknoloji ürünlerinin yaklaşık% 90’ından yararlanarak Tayvan’daki 19 büyük BT kurumsal tedarikçisinin Kasım ayında 1454,1 milyar NT $ toplam satış elde ettiğini gösteriyor. Bu yeni zirve, tüm sektörde refahı artıracak.

Sektörden daha önceki haberler, gelecek yılın ilk çeyreğinde Apple’ın A14 çip dökümhanesi için TSMC’nin 5nm kapasite kullanım oranının mevcut% 100’den% 80’e düştüğüne işaret ediyor. Sektördeki bazı kişiler, bunun iPhone 12 serisine olan talebin beklenenden düşük olduğu anlamına geldiğinden endişe ediyor. Ünlü analist Ming-Chi Kuo, bunun mevsimsel düzeltmenin sonucu olduğunu söyledi. Önceki% 100 tahmin yalnızca aşırı iyimserliğin sonucuydu ve mevcut durum son hisse senedi fiyatlarının toparlanmasına elverişli.

iPhone 12 Pro talebi hızla artıyor

Birden fazla araştırma kurumu ve yatırım bankası analistine göre iPhone 12 serisindeki dört model arasında en popüler olanı iPhone 12 Pro, en az popüler olanı ise iPhone 12 mini. Bazı ülke ve bölgelerde iPhone 12 Pro’nun teslim süresi 30 güne ulaştı.

Apple’ın iPhone 12 Pro Max’ına olan talep, özellikle Çin pazarında yavaşlıyor gibi görünüyor. Analistler, bunun 6,7 inçlik modelin kullanıcılara erken çekiciliğinin zayıflamasından kaynaklandığına inanıyor. Önceki araştırmalar, Apple’ın iPhone 12 Pro Max talebinin iPhone 12 Pro’dan nispeten daha yüksek olduğunu gösteriyordu.

Ayrıca iPhone 12 ve iPhone 12 mini’nin teslim süreleri de biraz arttı. Yine de bu iki telefonun teslim süresi hala Pro sürümünün çok altında. JPMorgan Chase tarafından incelenen tüm bölgelerde, iPhone 12 mini, iPhone 12 ve iPhone 12 Pro’nun ortalama teslimat süresi biraz arttı. Şu anda sırasıyla 4 gün, 4 gün ve 28 gündür. Ancak iPhone 12 Pro Max 11 gündür. Çin pazarında iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max için teslimat süreleri sırasıyla 4 gün, 6 gün, 30 gün ve 15 gündür.

.

Apple iPhone üretimielmaiPhone 12iPhone 12 serisiiPhone üretimi