Apple, 2021’de toplam esnek OLED akıllı telefonların yarısını gönderecek


Akıllı telefon pazarı, 2020’nin ilk aylarında bariz nedenlerden dolayı oldukça zorlandı. Ancak, Q3 2020 raporlarında bir toparlanmanın başladığını görebiliriz. Q4 2020 için, bazı Avrupa ülkeleri ikinci bir COVID-19 vakaları dalgasından muzdarip olmasına rağmen, pozitif dalganın devam etmesini bekliyoruz. Akıllı telefon pazarı, özellikle önümüzdeki aylarda bir aşının başarılı olduğu kanıtlanırsa, 2021’de bir artış görmeli. Apple, iPhone 12 serisi sürümünü 4. çeyreğe taşıdığı için Q3 2020’de bir miktar yer kaybetti. Analistler, şirketin önümüzdeki aylarda pozisyonunu toparlamasını bekliyor. Dahası, raporlar şirketin 2021’de piyasaya çıkan esnek OLED akıllı telefonların yarısını göndereceğini belirtiyor. Bunu görmek ilginç, özellikle de şirketin OLED panellerine geçmesinin uzun yıllar sürdüğünü düşündüğümüzde.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Apple, 2021’de 160 milyon esnek OLED iPhone satacak

Bir araştırma şirketi Stone Partners’tan alıntı yapan TheElec’e göre, 2021 toplamda 1.39 milyar akıllı telefon sevkiyatı kaydedecek, 2020 ise 1.265 milyar olacak. Bunlar arasında LCD ve toplam OLED akıllı telefonlar sırasıyla 793 ve 597 milyon olacak. OLED serisi, geleneksel sert OLED panelleri ve esnek OLED cihazlarını içerir.

Rapor ayrıca önümüzdeki yıl 315 milyona yakın akıllı telefonun esnek OLED panelleri kullanacağını belirtiyor. Bu, cari yıl için tahmin edilen 207 milyon sevkiyattan% 52 daha yüksek. Apple’ın 2021’de 160 milyon OLED iPhone satacağı bildiriliyor. Bu, tahmin edilen 90 milyondan% 80’lik bir sıçrama. İlginçtir ki, bu, toplam esnek OLED akıllı telefon gönderilerinin yarısından fazlasıdır.

Apple katlanabilir iPhone'u piyasaya sürecek! | Chronicle Today Ağı

Rapor, şirketin iPhone’lar için esnek OLED kullanımının, esnek OLED gönderilerinin 2021’de ilk kez katı OLED’i aşmasını sağlayacağını belirtiyor. Apple bu tür bir paneli ilk kez 2015’ten itibaren Apple Watch ile kullandı. Teknoloji iPhone’lara ulaştı. 2017’de iPhone X içinde.

Samsung ve Çin çetesi de pazarı ileriye taşıyacak

Samsung ve Huawei gibi diğer şirketler de esnek OLED serisini ileriye taşıyacak. Rapora göre, iki dev önümüzdeki yıl 90 milyon ve 8 milyon esnek OLED akıllı telefon gönderecek. Gördüğünüz TA’lar, Samsung ve Huawei numaraları arasında büyük bir eşitsizlik var. Ancak Çinli şirket, ABD nedeniyle pazarda yer ve güç kaybediyor. Huawei’nin esnek OLED gönderilerinin 50 ila 60 milyon arasındaki boşluk artık Çinli rakipleri tarafından doldurulacak. Örneğin Xiaomi ve Oppo, 18 milyon esnek OLED akıllı telefon gönderecek. Vivo, 2021 yılına kadar 12 milyona ulaşmalıdır.

.

elmaEsnek OLEDEsnek OLED iPhone'larEsnek OLED panellerHuaweiOLEDOLED ekran teknolojisiOLED ekranlarOLED iPhone'laroled paneliOLED teknolojisioppoSamsungvivoxiaomi