Android ve iOS için PlayStation uygulaması büyük bir güncelleme aldı


Konsol üreticileri Sony ve Microsoft, konsolu mobil cihazınızdan daha rahat kontrol etmek için tasarlanmış uygulamaları “sessizce” güncellemeye karar verdiler. Sony zaman kaybetmemeye karar verdi ve büyük bir güncelleme yaptı. Android ve iOS için PlayStation uygulaması, hayranları yalnızca yeni bir görünümle değil, aynı zamanda yeni özelliklerle de memnun edecek.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Şirket, oyuncuların konsolu yalnızca oyun çalıştırmak için kullanmadıklarını biliyor. Modern konsollar, arkadaşlarınızla iletişim kurmanıza, diğer oyuncularla yarışmalar düzenlemenize ve konsolu medya tüketmek için kullanmanıza olanak tanır. Yeni PlayStation uygulaması, iletişimi daha da rahat hale getirmeye yardımcı olacak: geliştiriciler, 15 kişiye kadar sesli sohbet olanağı eklediler. Ek olarak, ortak oynamalar düzenlemek daha uygundur.

Ayrıca uygulamanın yeni sürümü sayesinde oyun dünyasındaki en son olayların yanı sıra PlayStation haberlerinden, ister topluluğun bloglarındaki güncellemeler, ister geliştiriciler ve ortaya çıkışları izleme olsun, güncel kalacaksınız. yeni oyunlar. Ayrıca, yerleşik Mağazayı kullanarak, konsola dokunmadan oyunlar satın alabilir ve PS4 veya PS5’e indirebilirsiniz. Son olarak, uzaktan indirmeye ek olarak, PS5’inizde oyunları uzaktan başlatabilirsiniz.

PlayStation 5’te sadece 10 PlayStation 4 oyunu çalışmayacak

Sony, PlayStation 5’in PlayStation 4 oyunlarıyla geriye dönük uyumluluğu konusunda nihayet tüm noktaları çözdü. Bu nedenle, beklendiği gibi, tüm oyun kitaplığının (4000’den fazla başlık)% 99’u yeni nesil platformda çalışacak. Ve sadece 10 oyun sadece PS4 modunda kalacak.

Desteklenmeyen oyunların listesi şunları içerir:

  • DWVR
  • Afro Samurai 2 Kuma Cilt Bir’in İntikamı
  • TT Isle of Man – Sınırda Yolculuk 2
  • Sadece Başa Çıkın!
  • Shadow Complex Remastered
  • Robinson: Yolculuk
  • Şarkı söylüyoruz
  • Hitman Go: Definitive Edition
  • Shadwen
  • Joe’nun Lokantası

Hesapta bulunan PS4 oyunları, mevcut nesil için her zaman olduğu gibi konsol menüsünden görüntülenebilir. Bu, PS Plus abonelik oyunları ve PS VR oyunları için geçerlidir. Bazı oyunlar çeşitli iyileştirmeler alacak – artan yükleme hızı, iyileştirmeler ve daha kararlı kare hızları, bazıları dinamik 4K çözünürlüğün yanı sıra daha sonra tartışılacak olan PS5 kullanıcı arayüzünün bir dizi yeni özelliğini alacak.

PS5

Tasarruflara gelince, bunlar Wii-Fi, USB flash sürücü veya bulutlar aracılığıyla PS Plus’a aktarılabilir. Ancak, aynı oyunun iki konsol için sürümlerinin geliştiriciye bağlı olarak kaydetmeyi desteklemeyebileceğine dair bir not var. Sony’nin iki ana projesi olan Marvel Spider-Man: Miles Morales ve Sackboy: The Big Adventure bu fırsatı yakalayacak. PlayStation 5’in 12 Kasım’da satışa çıkacağını hatırlayın.

.

Android için PlayStation uygulamasıİOS için PlayStation uygulamasıPlayStation Uygulamasıps4PS4 uygulamasıPS5PS5 uygulamasıSony