Android TV platformu, Google TV olarak yeniden markalaştırılabilir


Google, ev ürünleri de dahil olmak üzere ürün portföyünü sürekli olarak genişletmeye çalışırken, şirket Android TV Kutusu ile sorunlu bir deneyim yaşadı. Orijinal Nexus Player’lardan sonra, arama devi Chromecast dongle’ların lansmanına odaklanıyor. Bir diğer önemli adım, diğer OEM’lerin Android TV platformuyla kendi akıllı TV portföylerini oluşturmalarına izin vermekti. Bu hamlenin Android TV cihazlarının teklifini oldukça artırdığını söyleyebiliriz. Sonuçta, akıllı TV pazarına katılan birçok şirket, kendi başına bir işletim sisteminin tamamını geliştirmek yerine platformu kullanabilir. Yeni bir rapor, Google’ın Android TV pazarını daha da genişletmek istediğini ve Google TV’ye yeniden markalaşabileceğini belirtiyor.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Bu, özellikle “Android” adını geride bırakma söz konusu olduğunda, Google’dan bir ürünün yeniden markalaşması ilk kez olmayacak. Şirket, Android Pay, Android Wear ve Android Mesajlar gibi diğer ürünlerde zaten değişiklik yaptı. Artık sırasıyla Google Pay, WearOS ve Mesajlar var.

Android TV: produto pode ganhar grande repaginação e mudar de nome ...

Olası ad değişikliğinin yanı sıra, Android TV’nin yaklaşan sürümü, kullanıcı arayüzüne iyileştirme getirecek. Dahası, daha düşük donanım gereksinimlerine sahip olacak ve uygulamalar yerine filmlere ve şovlara daha fazla ağırlık verecektir. Bu, Google’ın Roku ve Amazon’un Fire Stick gibi ürünlerle rekabet etmek için bir akış cihazını açıklayacağına dair söylentileri pekiştiriyor.

Yeni Google TV platformu önümüzdeki ay görünebilir

Yanıtlanması gereken soru, şirketin bu değişikliği tam olarak ne zaman gerçekleştireceği? Google I / O 2020 mükemmel bir fırsat olacaktır. Ancak bildiğiniz gibi COVID-19 salgını nedeniyle iptal edildi. Şirketin, Android 11 Beta 1’i tanıtmak için Haziran ayında bir çevrimiçi etkinlik düzenleyeceğini belirtmek gerekir. Şirket, yeni TV platformu hakkında daha fazla ayrıntı vermek için aynı tarihi kullanabilir.

.

Android 11android tvAndroid tv kutusuchromecastgoogleGoogle OSGoogle TV