Android için YouTube, videolarda bölümleri kullanmaya başlar

Android için YouTube, videolarda bölümleri kullanmaya başlar, Mobil Destek

Herkes birkaç on dakika süren bir video görmek istemez. Bu, bir bölüm sisteminin bizi ilgilendiren bölüme doğrudan gitmenin ilginç olabileceği yerdir. YouTube şu anda böyle bir sistemi test ediyor.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz. Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.

Android için YouTube, videolarda bölümleri kullanmaya başlar

Android için YouTube, videolarda bölümleri kullanmaya başlar, Mobil Destek

Google, bölümlerin video oynatıcının alt kısmında göründüğünü ve YouTuber tarafından videonun açıklamasında önerilen zaman damgalarını kullandığını açıklıyor. Bu nedenle bölümler, bu bilgileri sağlamayanlar için görünmeyecektir.

Testin şu anda Android uygulamasının yanı sıra YouTube’un web sürümünde bir avuç kullanıcıyla gerçekleştirildiği bildirildi. Kullanıcılar rastgele seçildi.

Android için YouTube, videolarda bölümleri kullanmaya başlar, Mobil Destek

YouTube, testin bir parçası olan ve videolarının bölümlendirilmesini istemeyen YouTuber’ların açıklamalarında 0:00 yerine sadece 0:01 belirtmeleri gerektiğini ekliyor. Daha sonra YouTube, bölüm sistemini en azından test sırasında bir kenara bırakacaktır.

Ve merak edenler için: hayır, teste katılmak için talepte bulunmak mümkün değil. YouTube, kullanıcıları tamamen rastgele seçti.

YouTube Android uygulaması, yorumları açıklamanın altına koyarak test eder

Google, son birkaç aydır YouTube Android uygulamasında çok sayıda arayüz testi yürütmektedir. Bunların arasında, son zamanlarda videoların altındaki yorumları görmeyi kolaylaştırmaya çalışıyor. Yeni Android sürümünde yorumlar, açıklamanın hemen altında yer alıyor ve önerilen videolar daha da aşağı çekiliyor.

Artık, kullanıcıların uygulamanın yeni sürümünde önerilen videolara erişmek için aşağı kaydırmaya devam etmesi gerekiyor. Yeni arayüz, Android uygulamasının 15.14.33 sürümünde görünür. Yorumlar, açıklamanın altındaki bir kutu içindedir ve ona dokunulduğunda kutunun genişlemesi sağlanır.

.

Android için YoutubeYoutubeYoutube bölümleri