Android için WeChat’in karanlık sürümü yakında piyasaya sürülecek


Bu sabah WeChat iOS sürümü, karanlık mod için resmi olarak destek ekleyen 7.0.12 güncellemesini aldı. WeChat 7.0.12 güncelleme günlüğü, uygulamanın sistem ayarlarını takip edeceğini ve karanlık moda geçeceğini gösterir. iOS kullanıcıları, karanlık modun genel uygulamasının% 99 tamamlandığını bildirdi, ancak elbette bazı yerlerde hala bazı kusurlar var.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Tencent’e göre, şu anda WeChat Android sürümünün karanlık modu da gri tonlamalı olarak test edildi ve yakında tamamen kullanıma sunulacak.

Android için WeChat’in karanlık sürümü yakında piyasaya sürülecek

Uygulamaların ve hizmetlerin çoğunun zaten karanlık bir mod sunduğunu ve onu entegre eden sonuncunun masaüstü için Facebook olduğunu belirtmekte fayda var. Yeni sosyal ağ arayüzü artık tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir. Tamamen yeniden tasarlanmış bir arayüze ek olarak, artık bir karanlık mod da etkinleştirilebilir.

Messenger mobil uygulamasında ve daha yakın zamanda WhatsApp’ta karanlık modun ortaya çıkmasından yaklaşık bir yıl sonra, Facebook nihayet tüm kullanıcılar için karanlık modlu arayüzünün yeni sürümünü dağıtıyor.

Ayrıca, birkaç hafta önce WhatsApp, karanlık modun uygulamanın kararlı sürümüne geldiğini resmen duyurdu. Bu modu getiren güncelleme, geçtiğimiz haftalarda Android ve iOS için zaten mevcuttu.

Dark Mode’un artıları ve eksileri nelerdir?

Karanlık tema, avantaj ve dezavantaj payıyla birlikte gelir.

Artıları:

  • Özellikle cihaz OLED veya AMOLED ekran kullanıyorsa enerji tasarrufu sağlar.
  • Beyaz bir arka plandaki koyu metin okunabilirlik açısından en iyisi iken, Koyu Mod (koyu arka planda açık metin bulunan) düşük ışık koşullarında göz yorgunluğunu azaltmak için daha iyidir.
  • Ekranın çoğu karanlıkken, ekran parlaması azaltılır, böylece titreme ve mavi ışık en aza indirilir.

Eksileri:

  • Karanlık temalar, göz yorgunluğu için her zaman daha iyi değildir. Parlak ışık koşullarında metin soluk görünür ve göz yorgunluğunu artırır.
  • Uzun içerik veya metin parçalarının Koyu Mod’da okunması daha zordur.

.

Karanlık ModwechatWeChat Android içinWeChat Karanlık Modu