Android için Firefox, bir yıllık güncellemeyi alıyor


Android akıllı telefonlar için web tarayıcısı segmenti, PC’lerden çok daha rekabetçi. Google Play Store’da, kullanıcıların bunları diğer genel tekliflere göre benimsemelerini sağlayacak bir dizi özellik vaat eden binlerce tarayıcı var. Mozilla gibi geleneksel şirketler büyük rekabetin oldukça farkındadır. Bu nedenle, tarama tekliflerini rakiplerinden daha iyi hale getirmek için genellikle güncellemeler sağlarlar. Mozilla’nın tarayıcısı Firefox’a gelince, şirket bir yıllık değişiklikleri beraberinde getiren yeni bir yazılım güncellemesi getirdi.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Android için Firefox güncellemesi

Mozilla, Android için yeni ve güncellenmiş bir Firefox Tarayıcısını duyurdu. Çok sayıda yeni özellik ve optimizasyon getiriyor. Çoğu doğrudan tarayıcının Masaüstü sürümünden geliyor. Şirket, farklı platformlarda sorunsuz bir deneyim sağlamak istiyor. Sonuç olarak Firefox, Mobil veya PC platformlarında aynı şekilde hissedecek.

Tarayıcıdaki ilk kayda değer değişiklik, adres çubuğunun ekranın altına taşınmış olmasıdır. Sonuç olarak, tek elle büyük bir telefon kullanıyorsanız, URL’leri girmek gerçekten kolay hale gelir. Uzun ekranlar çağında bu özellik oldukça kullanışlıdır. Bununla birlikte, geleneksel üst adres çubuğunun kesinlikle hayranıysanız, onu kolayca eski yerleşiminize geri koyabilirsiniz.

İkinci özellik, şirketin gizlilikle ilgili endişelerini yeniden teyit etmek için geliyor. Şirket, mobil tarayıcısında Gelişmiş İzleme Koruması özelliğini uyguladı. Üç ön ayar mevcuttur – Standart, Katı ve Özel. Varsayılan mod standarttır ve içerik izleyicileri engellemese de parmak izlerinde yardımcı olabilir. Başka bir özellik eklendi ve doğrudan Firefox Focus’tan geliyor – bağlantıları özel bir sekmede açma seçeneği.

Koleksiyon adında yeni bir özellik var ve aynı yer imleri gibi çalışıyor. Koleksiyonlara atılan bağlantıların daha sonra almak isteyeceğiniz veya vaktiniz olduğunda o makaleyi okumak isteyeceğiniz şeyler olduğunu bileceksiniz. Pencerenizi sekmelerle karıştırmanıza gerek kalmayacak.

Güncelleme ayrıca üçüncü taraf eklentileri için biraz sevgi getiriyor. Bazıları önceki Android sürümü için Firefox ile desteklenirken, sadece birkaçı mobil deneyim için optimize edildi. Şimdi şirket, mobil uyumlu eklentileri onaylamaya başlıyor. Şimdilik, liste yalnızca 10 eklenti içeriyor, ancak sayı zamanla artacak.

Resim içinde resim modu artık Android’de de mevcut. Son fakat en az değil, güncelleme performansa bazı artımlı iyileştirmeler getiriyor. Artık, GeckoView motoru sayesinde sayfa yüklemesi% 10 daha hızlı olmalıdır.

.

androidAndroid için FirefoxfirefoxFirefox GüncellemesiFirefox MobileMozilla FirefoxMozilla Firefox güncellemesi