Android için Facebook, daha iyi tek elle kullanım için arayüzünü değiştiriyor


Bilgilendirilmiş kaynaklara göre Facebook geliştiricileri, Android cihazlar için mobil sosyal ağ uygulamasının kullanıcı arayüzünde değişiklik yapmaya hazırlanıyor. Güncellenen arayüz, uygulama ile tek elle etkileşim sürecini daha kolay hale getirecek.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Android için Facebook arayüzünü değiştiriyor ve şimdi tek elle daha iyi

Son birkaç yılda, Android için Facebook mobil uygulamasının tasarımı defalarca değişti. Ancak, geliştiriciler kullanıcı arayüzünü dönüştürmeye devam ederek orada durmazlar. Böylece uygulama kontrolleri daha akıcı ve kullanıcı dostu olur. Bu yılın başında, geliştiriciler yeni sekmeli bir haber beslemesini test etmeye başladı. Böylece kullanıcılar en güncel ve en çok görüntülenen yayınlara hızla erişebilir. Artık geliştiricilerin güncellenmiş bir arayüz dağıtmaya başladığı biliniyordu. Artık kullanıcılar alt alanda sekmeleri (daha önce üst kısımda bulunan) bulacaklar.

Yayınlanan görsellerde, daha önce üstte bulunan altı sekmenin aşağıya taşındığını görebilirsiniz. Yeni kullanıcı arayüzü, Facebook uygulaması 264.0.0.44.111 ve sonrasında mevcuttur. Güncellemeyi yükledikten sonra, uygulama, kullanıcılardan değişiklikleri açıklayarak değişiklikleri öğrenmelerini isteyecektir. Mevcut arayüz değişiklikleri önemsiz görünse de, uygulamayla tek elle etkileşim kurmayı kesinlikle daha kolay hale getireceklerdir. Bu, özellikle geniş ekranlı cihazlarda görülür. Şu anda Facebook güncellemeyi bazı ülkelerde dağıtmaya başladı, bu nedenle hemen tüm kullanıcılar tarafından kullanılamayabilir.

Son zamanlarda Facebook’un, tarayıcınızı açmanıza gerek kalmadan arkadaşlarınızla sohbet etmek için macOS ve Windows için resmi Facebook Messenger masaüstü uygulamasını başlattığını belirtmek gerekir. Mac ve Windows için Facebook Messenger, Mac App Store ve Microsoft Store’da başlatılır ve dünya çapında kullanılabilir.

.

Android için FacebookFacebookFacebook UygulamasıFacebook yeni tasarım