Android akıllı telefonlar, önümüzdeki yıldan itibaren 4 yıllık güncellemeleri almaya başlayabilir


Google bugün Android hayranlarıyla bazı güzel haberler paylaştı. Snapdragon 888 ile başlayarak, gelecekteki akıllı telefonlar dört yıl boyunca yeşil robot güncellemelerini ve güvenlik yamalarını alabilecek. 2021 amiral gemilerinin sahipleri bu genişletilmiş desteğe güvenebilirler.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Qualcomm ve Google, OEM’lerin cihazlarını çipin yazılımında değişiklik yapmak zorunda kalmadan yeşil robotun en son sürümüne güncelleyebilmesi için çalıştı. Bu, yazılım sürümlerinin maliyetini düşürecek ve güncellemeler için hazırlık süresini kısaltacaktır.

Diğer bir ön koşul, Project Treble desteğidir ve pazara daha önce girmiş olan cihazlar, 4 yıllık güncellemelere güvenebilecekler listesine dahil edilmeyecektir. Sadece yeni modeller hakkında konuşuyoruz. Şimdiye kadar hiçbir Android akıllı telefon üreticisi, Google ve Qualcomm’un girişimini üstlenmeye hazır olduğunu doğrulamadı.

Gelecekteki Pixel akıllı telefon sahiplerinin 4 yıllık desteğe güvenebileceğini büyük bir güvenle söyleyebiliriz. Belki de Samsung, bu yıl amiral gemilerini 3 yıllık bir güncelleme döngüsüne aktardığı bu adımı da atacak.

Qualcomm’dan önümüzdeki yıldan itibaren çıkmaya başlayacak olan yeni orta sınıf platformlarda çalışacak Android 11 tabanlı akıllı telefonların, güncelleme ve güvenliğin gelmesi için 4 yıllık bir döneme geçme fırsatı da elde etmesi bekleniyor. yamalar. Elbette Google’ın ve chip üreticisinin girişimi tek başına yeterli değil ama bir başlangıç ​​yapıldı. Mobil cihaz üreticilerine kalmıştır.

Android 11

Samsung, Huawei ve Xiaomi, Q3 2020’de akıllı telefon pazarının zirvesine ulaştı

Analitik ajans Gartner, akıllı telefon pazarıyla ilgili başka bir rapor yayınladı. Görünüşe göre bu yılın üçüncü çeyreğinde dünya çapında 366 milyon akıllı telefon satıldı ve bu geçen yılın aynı dönemine göre% 5,7 daha az. Ve düşüş dikkat çekici olsa da, pazarın yılın ilk yarısında düştüğü% 20’nin altında.

Samsung, 80,82 milyon adet satışı ve pazarın% 22’si ile hala lider konumdadır. Genel olarak, ilk 5 üreticiden yalnızca Samsung ve Xiaomi satışlarını sırasıyla% 2,2 ve% 34,9 artırabildi. Huawei, satılan 51.83 milyon akıllı telefonla ikinci sırada – pazar payı% 14.4. Xiaomi, 44,41 milyon akıllı telefon sattı – bu,% 12,1’lik bir pazar payına eşdeğer.

Apple dördüncü sırada. Temmuz ve Eylül arasında, şirket 40,6 milyon akıllı telefon sattı – pazar payı% 11,1 idi. İlginç bir şekilde Oppo, Apple’dan uzak değil: üçüncü çeyrekte; 29,89 milyon akıllı telefon sattı (bu şirketin pazar payı% 8,2).

akıllı telefon pazarı 2020

.

androidAndroid 4 yıl güncellemeleriAndroid GüncellemeleriAndroid yazılım güncellemeleriAslanağzı 888googleQualcomm