Android 12’nin Kararlı Yapısı Bu Tarihte Çıkabilir


Google kısa süre önce bu ayın başlarında Android 12 için son beta sürümünü yayınladı. Bu güncelleme yayınlandığında şirket, Android’in en son sürümü için kararlı yapının birkaç hafta uzakta olduğunu söyledi.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Bugün, XDA Geliştiricileri, Android 12’nin bu kararlı yapısının genel halka ne zaman yayınlanabileceğine dair kesin bir tarih öneren bilgiler keşfetti.

Yayın, Android 11, önceki sürüm Android 10 ve yeni sürüm Android 12’yi temel alan yeni cihazlar için yazılım derlemelerinin onaylarını ne zaman durduracağına dair dahili bir Google doküman listesi bulmayı başardı.

Kararlı Bir Android 12 Yapısı Yakında mı Geliyor?

android 12

Bu belge ayrıca bu tür yapıların AOSP yayın tarihlerini listeler ve içinde Android 12 ile ilgili bilgileri de içerir. Belgeye göre. Google’ın yeni sürüm için bir kaynak kodu yayınlamayı planladığı Android 12 AOSP sürümü 4 Ekim olarak belirlendi.

Android 12’nin kararlı yapısının neden aynı gün yayınlanacağını düşündüğümüzü merak edebilirsiniz. Google’ın, AOSP sürümüyle aynı gün Android sürümlerinin kararlı yapılarını yayınladığı bilinmektedir.

XDA, Google’ın Android 9 için kaynak kodunu, kararlı yapının yayınlandığı aynı tarih olan 6 Ağustos 2018’de yayınladığını belirttiğinden, bu belirli bilgi parçası önceki örnekler tarafından da desteklenmektedir. Android 10 ve 11, sonraki iki sürüm de AOSP sürümleriyle aynı gün geldi.

Bunun anlamı, Google’ın geçmişine göre, Android 12’nin 4 Ekim AOSP’sine, desteklenen Pixel cihazları için yazılımın kararlı bir sürümü eşlik edecek.

Bu bize sabit bir tarihte umut verse de, Google’ın uygulamalarına atlama ve Apple’ın Eylül etkinliğinden ilgi odağını bir şekilde çalmak için bu ay Android 12’yi piyasaya sürme şansı da var.

Google Ekim Sürümüne Bağlı Kalacak mı?

Google Pixel 5 Cilt Sorunu

Google’ın şu an için bir çıkış tarihi belirtmediği ve 4 Ekim tarihi bile sabitlenmeyebileceği için bunun olma ihtimalinin çok düşük olduğuna inanıyoruz.

Android 12’yi denemek istiyor ve 4 Ekim’e kadar bekleyemiyorsanız veya ne zaman yayınlanırsa, desteklenen belirli cihazlar için mevcut olan en son Beta sürümünü edinebilirsiniz.

Diğer Google haberlerinde, desteklenen Pixel cihazlar için Android 12’nin beşinci ve son genel beta sürümünü yayınladı. Bu sürüm bir sürüm adayı statüsündedir – aynı zamanda yakın zamanda piyasaya sürülen Pixel 5a’ya yüklenebilen ilk beta sürümüdür.

.

Android 12Android 12 Ekim 4Android 12 Kararlı SürümYeni Android 12Yeni Yapı Android 12