Android 11’in R ile başlayan dahili bir pasta adı var


Google, uzun süredir Android’in yeni sürümlerine “tatlı” isimleri verme geleneğini sürdürüyor. Bu, bir zamanlar “turta”, “şekerleme”, “Oreo” ve “KitKat” ın tadını öğrenmeyi mümkün kıldı. Ayrıca Google, her yıl merkezin girişine her seferinde elinde yeni bir tatlı verilen veya tatlı şeklinde tasvir edilen yeşil bir robot heykelciği kurmayı bir kural haline getirdi.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Ancak onuncu sürümün ortaya çıkmasıyla birlikte, şirket bu uygulamayı terk etmeye karar verdi ve kendisini başlıkta işletim sistemi sürümünün sayısını belirtmekle sınırladı.

Android 11’in R ile başlayan dahili bir pasta adı var

Doğru, ortaya çıktığı gibi, Google’ın kendisi “tatlı” isimlerini reddetmedi. Geniş bir kitleye seslendirilmiyorlar ancak şirket içinde aktif olarak kullanılmaya devam ediyorlar. Bu açıklama Google’ın başkan yardımcısı ve Android projesi başkanı Dave Burke tarafından yapıldı. Ona göre, geliştiricilerin tatlılardan sonra kod adlarını kullanmaları daha uygun.

Bu nedenle, Android 10’un kod adı Quince Tart ve Android 11 – Red Velvet Cake (“Red Velvet” pastası) idi. Doğru, sadece işletim sisteminin seri numarasını aramaktan ziyade uzun bir adı veya büyük harflerden oluşan bir kısaltmayı telaffuz etmenin kolaylığının ne olduğunu anlamak çok zordur.

Her durumda, Google’a kredi vermeliyiz. Kendi geleneklerini onurlandırmaya ve işletim sisteminin yeni sürümlerini tatlı isimleriyle adlandırmaya devam ediyor.

Android 11 kararlı sürümü muhtemelen 8 Eylül’de piyasaya sürülecek

Şimdiye kadar, Android 11, yalnızca beta statüsündeki kullanıcılar ve geliştiriciler tarafından kullanılabilir. Ancak bu işletim sisteminin son sürümü piyasaya sürülene kadar fazla zaman kalmadı. Google geliştiricileri için YouTube kanalında yayınlanan videoya göre, Android 11’in kararlı sürümü 8 Eylül’de piyasaya sürülecek.

Geçen yıl Eylül 2019’un ilk Salı günü Android 10 piyasaya sürüldü. Yani Google geleneğini değiştirmez. Android 11’in son sürümünün Eylül ayı başlarında piyasaya sürülmesinin akıllı telefonlardaki görünümüyle eşdeğer olmadığı unutulmamalıdır. İşletim sistemini aynı gün yalnızca Google Pixel alacaktır. Diğer üreticiler bir veya iki ay içinde ilgili güncellemeleri yayınlayacak. Ve bu tüm modeller için geçerli değil. Ancak, çeşitli üreticilerin tüm Android güncellemeleriyle ilgili olarak sizi güncel tutacağız.

.

Android 11Android 11 Kırmızı Kadife KekAndroid Kırmızı Kadife KekAndroid RGoogle Android 11