Android 11’de silinen fotoğraflar ve videolar için bir Geri Dönüşüm Kutusu bulunur


Android 11’in kararlı sürümünün resmi sunumuna kadar fazla zaman kalmadı. Google kısa süre önce Green Robot’un yeni sürümünün açık beta sürümünü açıkladı. En ilginç özelliklerden biri, silinen fotoğraflar ve videolar için bir Geri Dönüşüm Kutusu’nun görünümüdür.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Android 11’de silinen fotoğraflar ve videolar için bir Geri Dönüşüm Kutusu bulunur

Artık herhangi bir uygulamaya veri saklama yeteneği verdiğinizde, Windows’ta gördüğümüze benzer şekilde Çöp Kutusu otomatik olarak açılacaktır. Geri Dönüşüm Kutusu’nun çalışmasındaki fark, dosyaları aygıttan tamamen silme becerisiyle ilgilidir.

Silme işleminden 30 gün sonra dosyalar cihazdan otomatik olarak tamamen kaldırılacaktır. Görünüşe göre, gelecekte, Geri Dönüşüm Kutusunda zorunlu bir durdurma olmadan dosyaları derhal silmek mümkün olacak, ancak bu yalnızca meraklıların ve geliştiricilerin tahminidir.

Google’ın hayranları, en sevdikleri şirketin bir süredir Google Foto fotoğraf görüntüleyicilerinde benzer bir sistem uyguladığını biliyor. İçinde bir fotoğraf veya videoyu silerseniz, hemen silinmez, ancak çöp kutusuna taşınır. Kullanıcı dosyaları geri dönüşüm kutusundan iade etmezse, 60 gün sonra kalıcı olarak silinirler.

Android 11 Beta 1 özellikleri

Android 11 Beta 1’in bazı özellikleri şunlardır:

  • Görüşme bildirimi

Android 11’in üst kısmındaki bildirim çubuğu, bir diyalog bildirim seçeneği sunar. Bildirime girdiğinizde, onu bir balon olarak açabilir ve ana ekranda bir konuşma kısayolu oluşturabilir veya bir hatırlatıcı ayarlayabilirsiniz.

Google bunu geliştirici seçeneklerine eklediğinde kabarcıklar zaten Android 10’da ortaya çıktı. Android 11’de Google, kabarcık bildirimlerini etkinleştirmek için yeni bir alt menü ekledi. Bu alt menü Ayarlar – Uygulama Bildirimi – Bildirimler – Balon içinde bulunur.

Android 11’de klavye, tarayıcının otomatik doldurma şifresine benzer şekilde uygulamaya özel içeriği otomatik olarak doldurabilir.

Medya kontrolü, kullanıcıların diğer ses ve video içeriği çıkış cihazlarına daha kolay geçiş yapmasına olanak tanır. Android 11, bildirim çubuğuna Pixel Buds gibi diğer cihazlarla hızlı bir şekilde bağlanabileceğiniz bir medya kontrol merkezi ekledi.

Android 11, kullanıcıların mikrofonlara, kameralara ve coğrafi konumlara erişim isteyen uygulamalara tek seferlik kullanım izinleri vermesine olanak tanır.

  • Yeni güç menüsü önizleme arayüzü, kart ve geçiş ve cihaz kontrolünden bahsediyor

  • Ana ekran başlatıcı uygulaması için önerilen ayarlar

  • GELİŞTİRİCİ SEÇENEKLERİ, MEDYA KONTROLLERİNİ HIZLI AYARLARA TAŞIYIN

Google Android 11

  • Hızlı Ayarlar’da medya denetimlerini etkinleştirmek için geliştirici seçeneği

Android 11 Beta
  • Cihaz kontrolleri, cüzdan ile “Güç Menüsü” ayarlarını özelleştirin

Android 11 Beta
  • Pixel Launcher yuvası için yeni uygulama önerileri

Android 11 Beta

Bunlar, Android 11 Beta 1’in sadece bazı açıklamaları ve resimleri. Google’ın bu yeni Android sistemi tabii ki başka özelliklerle birlikte geliyor. Şimdilik sadece Pixel cihazları bu güncellemeyi alıyor. Yine de, bu güncellemenin diğer Android akıllı telefonlara ulaşmaya başlaması uzun sürmez. Tabii ki, OEM’ler kendi ince ayarlarını ekleyecek, böylece saf Android’den bazı farklılıklar olacak. Benim için konuşma bildirimi ve klavye ayarı harika görünüyor. Bu özelliklerden hangisi size hitap ediyor? Aşağıdaki yorum bölümünde düşüncelerinizi bize bildirin

.

Android 11Android 11 Çöp KutusuAndroid 11 Geri Dönüşüm Kutusugoogle