Android 11, video kaydı için 4 GB sınırını kaldırıyor


Bunu düşünmemiş olabilirsiniz, ancak Android’in kayıtlı video miktarı için varsayılan bir sınırı vardı. Evet, Google her zaman sürüşünüzle ilgilenmiştir. Doğru, aile tatilleri ve film çekimi sevenler, bunca zamandır belki yararlı, ama son derece can sıkıcı politikalardan dolayı acı çekiyorlar.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Bir grup videoyu 4K olarak çekmek istiyorsanız işe yaramaz. Tüm materyaller ya parçalara bölünecek ya da tamamen tutulmayacaktır. Ancak, bu yakında Android 11’in gelişiyle değişecek.

Android 11, video kaydı için 4 GB sınırını kaldırıyor

AndroidPolice raporuna göre, Android 11’in ilk beta sürümünde, videoların boyutundaki kısıtlama nihayet kaldırıldı, ancak çok kısa bir uygulama listesi hala bu özelliği destekliyor.

Maalesef, Google Kamera, mobil fotoğrafçılık ve video hayranları için büyük bir hayal kırıklığı olan bariz nedenlerden dolayı desteklenen uygulamalardan biri değil. Başka bir iyi bilinen uygulama kurtarmaya gelecek – Açık Kamera. Büyük boyutlu projeler çekecekler için bu seçeneğe daha yakından bakmaya değer.

Şu anda, büyük dosyaları kaydetmenize izin veren başka uygulamalar olabilir, ancak Açık Kamera, bu özelliğin doğru şekilde çalışmasını destekleyen ilk uygulamadır.

Öyle ya da böyle, bu işlevin yaygın bir şekilde uygulanmasından önce, biraz daha beklememiz gerekecek. Başlangıç ​​olarak, Android 11’in kararlı bir sürümünün sunumunu bekliyoruz ve ardından her şey üreticilere ve hayranlarına olan çabukluğuna ve sevgisine bağlı olacak.

Android 11 Beta 1 özellikleri

Android 11 Beta 1’in bazı özellikleri şunlardır:

  • Görüşme bildirimi

Android 11’in üst kısmındaki bildirim çubuğu, bir diyalog bildirim seçeneği sunar. Bildirime girdiğinizde, onu bir balon olarak açabilir ve ana ekranda bir konuşma kısayolu oluşturabilir veya bir hatırlatıcı ayarlayabilirsiniz.

Google bunu geliştirici seçeneklerine eklediğinde kabarcıklar zaten Android 10’da ortaya çıktı. Android 11’de Google, kabarcık bildirimlerini etkinleştirmek için yeni bir alt menü ekledi. Bu alt menü Ayarlar – Uygulama Bildirimi – Bildirimler – Balon içinde bulunur.

Android 11’de klavye, tarayıcının otomatik doldurma şifresine benzer şekilde uygulamaya özel içeriği otomatik olarak doldurabilir.

Medya kontrolü, kullanıcıların diğer ses ve video içeriği çıkış cihazlarına daha kolay geçiş yapmasına olanak tanır. Android 11, bildirim çubuğuna Pixel Buds gibi diğer cihazlarla hızlı bir şekilde bağlanabileceğiniz bir medya kontrol merkezi ekledi.

Android 11, kullanıcıların mikrofonlara, kameralara ve coğrafi konumlara erişim isteyen uygulamalara tek seferlik kullanım izinleri vermesine olanak tanır.

  • Yeni güç menüsü önizleme arayüzü, kart ve geçiş ve cihaz kontrolünden bahsediyor

  • Ana ekran başlatıcı uygulaması için önerilen ayarlar

  • GELİŞTİRİCİ SEÇENEKLERİ, MEDYA KONTROLLERİNİ HIZLI AYARLARA TAŞIYIN

Google Android 11

  • Hızlı Ayarlar’da medya denetimlerini etkinleştirmek için geliştirici seçeneği

Android 11 Beta
  • Cihaz kontrolleri, cüzdan ile “Güç Menüsü” ayarlarını özelleştirin

Android 11 Beta
  • Pixel Launcher yuvası için yeni uygulama önerileri

Android 11 Beta

Bunlar, Android 11 Beta 1’in sadece bazı açıklamaları ve resimleri. Google’ın bu yeni Android sistemi tabii ki başka özelliklerle birlikte geliyor. Şimdilik sadece Pixel cihazları bu güncellemeyi alıyor. Yine de, bu güncellemenin diğer Android akıllı telefonlara ulaşmaya başlaması uzun sürmez. Tabii ki, OEM’ler kendi ince ayarlarını ekleyecek, böylece saf Android’den bazı farklılıklar olacak. Benim için konuşma bildirimi ve klavye ayarı harika görünüyor. Bu özelliklerden hangisi size hitap ediyor? Aşağıdaki yorum bölümünde düşüncelerinizi bize bildirin.

.

Android 11Android 11 özellikleriAndroid 11 video 4 GB sınırıAndroid 11 video kaydıAndroid 4 GB video sınırıgoogle