Android 11, kullanıcıların belirli Wi-Fi ağlarına otomatik bağlantıyı durdurmasına izin verecek


Android 11 Beta 1 uzun zamandır resmidir ve çoğu Pixel akıllı telefonun yanı sıra diğer birkaç Android kullanıcısı zaten bu güncellemeye sahiptir. Şu anda, Android 11 Beta 2’ye sahibiz. Android 11 beta’nın resmi lansmanıyla birlikte, Google’ın yeni sisteminin neler sunduğuna artık bir göz atıyoruz. Android 11 beta sürümünün lansmanında yalnızca ana özellikler / değişiklikler listelendi. Ancak, Android 11 ile gelen bazı küçük ama ilginç değişiklikler var.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Bir Wi-Fi ağına otomatik bağlanma özelliği her zaman ilginç değildir. Telefonunuza kaydedilmesini isteseniz bile her zaman bağlanmak istemediğiniz bazı ağlar vardır. Bazen, ev ağınızda bir ağ sorunu olduğunda ve önemli bir şey yapmanız gerektiğinde, hızlı bir şekilde hücre ağınıza geçersiniz. Bu, Wi-Fi’nizi her açtığınızda, onun hücre ağınıza bağlanmasını istediğiniz anlamına gelmez. Yine de iyi haberler var, Android 11 belirli ağlara otomatik bağlantıyı devre dışı bırakmanıza izin verecek.

Android 11

Son bulgulara göre, Android 11 ayarlarında “Otomatik Bağlan” etiketli bir geçiş var. Bu geçişi kapatırsanız, cihazınız bulunan ağlara otomatik olarak bağlanmayacaktır. Lütfen bu özelliğin Android’de yıllardır bulunan “Genel ağlara bağlan” özelliğinden oldukça farklı olduğunu unutmayın.

Android 11’in bazı özellikleri şunlardır:

  • Görüşme bildirimi

Android 11’in üst kısmındaki bildirim çubuğu, bir diyalog bildirim seçeneği sunar. Bildirime girdiğinizde, onu bir balon olarak açabilir ve ana ekranda bir konuşma kısayolu oluşturabilir veya bir hatırlatıcı ayarlayabilirsiniz.

Google bunu geliştirici seçeneklerine eklediğinde kabarcıklar zaten Android 10’da ortaya çıktı. Android 11’de Google, kabarcık bildirimlerini etkinleştirmek için yeni bir alt menü ekledi. Bu alt menü Ayarlar – Uygulama Bildirimi – Bildirimler – Balon içinde bulunur.

Android 11’de klavye, tarayıcının otomatik doldurma şifresine benzer şekilde uygulamaya özel içeriği otomatik olarak doldurabilir.

Medya kontrolü, kullanıcıların diğer ses ve video içeriği çıkış cihazlarına daha kolay geçiş yapmasına olanak tanır. Android 11, bildirim çubuğuna Pixel Buds gibi diğer cihazlarla hızlı bir şekilde bağlanabileceğiniz bir medya kontrol merkezi ekledi.

Android’in en yeni sistemi, kullanıcıların mikrofonlara, kameralara ve coğrafi konumlara erişim isteyen uygulamalara tek seferlik kullanım izinleri vermesine olanak tanır. Bir dahaki sefere erişilmesi gerektiğinde uygulamanın ilgili izinleri tekrar istemesi gerekir.

  • Yeni güç menüsü önizleme arayüzü, kart ve geçiş ve cihaz kontrolünden bahsediyor

  • Ana ekran başlatıcı uygulaması için önerilen ayarlar

  • GELİŞTİRİCİ SEÇENEKLERİ, MEDYA KONTROLLERİNİ HIZLI AYARLARA TAŞIYIN

Google Android 11

  • Hızlı Ayarlar’da medya denetimlerini etkinleştirmek için geliştirici seçeneği

Android 11 Beta
  • Cihaz kontrolleri, cüzdan ile “Güç Menüsü” ayarlarını özelleştirin

Android 11 Beta
  • Pixel Launcher yuvası için yeni uygulama önerileri

Android 11 Beta

Bunlar Beta 1’in sadece bazı açıklamaları ve resimleridir. Google’ın bu yeni Android sistemi tabii ki başka özelliklerle birlikte geliyor. Şimdilik sadece Pixel cihazları bu güncellemeyi alıyor. Yine de, bu güncellemenin diğer Android akıllı telefonlara ulaşmaya başlaması uzun sürmez. Tabii ki, OEM’ler kendi ince ayarlarını ekleyecek, böylece saf Android’den bazı farklılıklar olacak. Benim için konuşma bildirimi ve klavye ayarı harika görünüyor. Bu özelliklerden hangisi size hitap ediyor? Aşağıdaki yorum bölümünde düşüncelerinizi bize bildirin

.

Android 11Android 11 betaAndroid 11 beta 1Android 11 beta 2