Android 11 kararlı sürümü muhtemelen 8 Eylül’de piyasaya sürülecek


Şimdiye kadar, Android 11 yalnızca beta durumunda kullanıcılar ve geliştiriciler tarafından kullanılabilir ancak bu işletim sisteminin son sürümü piyasaya sürülene kadar fazla zaman kalmadı. Google geliştiricileri için YouTube kanalında yayınlanan videoya göre, Android 11’in kararlı sürümü 8 Eylül’de piyasaya sürülecek.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Geçen yıl Eylül 2019’un ilk Salı günü Android 10 piyasaya sürüldü. Yani Google geleneğini değiştirmez. Android 11’in son sürümünün Eylül ayı başlarında piyasaya sürülmesinin akıllı telefonlardaki görünümüyle eşdeğer olmadığı unutulmamalıdır. İşletim sistemini aynı gün yalnızca Google Pixel alacak ve diğer üreticiler ilgili güncellemeleri bir veya iki ay içinde yayınlayacak. Ve bu tüm modeller için geçerli değil.

Huawei EMUI 11 (Android 11) 2020’nin 3. Çeyreğinde gelecek

Çinli imalat devi Huawei şu anda özellikle Amerikan hükümetinden gelen pek çok sorunla karşı karşıya. Ancak şirket hala gelişiyor ve ABD yasağının etkisini hissetmiyor gibi görünüyor. Çinli üretici, geçtiğimiz sekiz yılda EMUI sistemini geliştiriyor. Şu anda, Huawei EMUI şu anda 10.1’de. Yine de Android 11’in piyasaya sürülmesiyle Huawei EMUI 11’in de gelmesi bekleniyordu.

Huawei EMUI 11

Huawei EMUI 11’in geliştirilmesine ilişkin bazı resmi bilgilerimiz var. Huawei Tüketici İşletme Yazılım Departmanı Başkanı Wang Chenglu’ya göre, Huawei EMUI 11 2020’nin 3. çeyreğinde gelecek. Bu, bu yeni sistemi Temmuz ve Eylül arasında beklediğimiz anlamına geliyor. bu yıl. Ayrıca, EMUI 11 sisteminin EMUI 10’un bir ilerlemesi olacağını söyledi. Tabii ki EMUI 11’in EMUI 10 ile aynı olmasını beklemiyoruz. Bir öncekinden daha iyi ve daha kusursuz olmalı.

Şirket, EMUI 11’deki yeni özelliklerin yanı sıra uyumlu modellerin daha sonra açıklanacağını söylüyor. Huawei’nin polen kulübünde bir sekme tutacağız ve daha fazla bilgi edindikçe sizi bilgilendireceğiz. İlginç bir şekilde, Hongmeng OS 2.0 hakkında da raporlar var. Raporlara göre, Hongmeng OS 2.0 sistemi EMUI 11 ile aynı zamanda gelecek.

Huawei ayrıca EMUI 11’de “Dağıtılmış Teknolojiyi” daha da geliştirecek. EMUI 10 ile bu teknoloji, sistemin birden fazla cihaz arasında HD görüntülü aramaları desteklemesini sağlıyor. Ancak EMUI 11 ile Huawei saatlerini, tabletlerini, dizüstü bilgisayarlarını, TV’lerini ve farklı ekranlara sahip diğer cihazları bağlayabileceğine dair raporlar var. “Dağıtılmış Teknoloji”, çok ekranlı sorunsuz bir işbirliği getirmelidir.

.

Android 11Android 11 güncellemesiAndroid 11 kararlıAndroid 11 kararlı sürümAndroid 11 lansman tarihiAndroid 11 son sürümüGoogle Android 11 lansman tarihi