Android 11: Görünüşe göre Google, çocuklar için ikincil bir kilit ekranı üzerinde çalışıyor


Birkaç gün önce, bagajında ​​bazı yenilikler bulunan ancak sonraki sürümlerde de bazı iyileştirmeler getirecek olan ikinci Android 11 Geliştirici Önizlemesi yayınlandı. Google Play Hizmetleri artık, Family Link ile birlikte kullanılabilen Android için ikincil bir kilit ekranına işaret ediyor. Bu, çocuklar için ek bir kilit ekranı olmalıdır.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Tartışmalı olsa bile, bugün tüm çocukların çoğunun belirli bir yaştan itibaren kendi akıllı telefonları var. Bu amaçla, Google’ın Uygulama mağazasında bir dizi çocuk uygulaması bulunmaktadır ve uzun süredir Family Link yönetim sisteminin bir parçası olarak çocuk hesaplarını sunmaktadır. Gelecekte, bu sadece uygulama seçimi ve kullanım süresi ile değil, aynı zamanda muhtemelen akıllı telefonun kilit ekranıyla da ilgili olacak.

Android 11: Görünüşe göre Google, çocuklar için ikincil bir kilit ekranı üzerinde çalışıyor

Android en iyi uygulamaları

Google Play Hizmetleri kodunun mevcut sürümü, Android 11 için ikinci bir kilit ekranını gösterir. Yalnızca Android R (Android 11’in kısaltması) altında bulunan ve çeşitli yerlerde “çocuklar” dan bahseden “İkincil Kilit Ekranı” ndan bahsediyoruz. . Bu, yorumlama için çok yer bırakıyor, ancak olası bir sonuç, çocuklar için ikincil kilit ekranıdır. Google’ın bu özelliği tam olarak nasıl uygulayacağını bilmiyoruz.

Hizmet Manifest of Google Play Services’da mevcut olsa bile, özellikle ilgili herhangi bir dize veya öğe bulamadığımızı unutmayın. Benzer şekilde, Family Link’in son sürümünde de bu özellikle ilgili herhangi bir ayrıntı yoktu. Bu muhtemelen özelliğin erken bir geliştirme aşamasında olduğu anlamına gelir, bu nedenle daha fazlasını keşfetmesini beklememiz gerekecek. Sanırım Android 11 kararlı sürümünün gelmesinden kısa süre sonra bu özelliğin daha fazla detayını göreceğiz, göreceğiz.

.

Aile BağlantısıAndroid11google