Android 11 Geliştirici Önizlemesi 3 kullanıma sunuluyor, Bu, son Geliştirici Önizlemesidir


Bu yıl Google I / O gibi bir etkinlikte Android 11’in büyük ifşası olmasa da, şirket her zamanki Geliştirici Önizlemesini sunmaya devam ediyor ve test edenin bu yıl gelen özellikleri paylaşmasına izin veriyor. Google, DP donanım yazılımının kullanıma sunulması için aylık bir program benimsiyor. İlk Android 11 Geliştirici Önizlemesi Şubat ayında duyuruldu. Mart ayında şirket ikinci güncellemeyi uygulamaya koydu. Nisan ayında sondayız ve şirket şimdi Android 11 Geliştirici Önizlemesi 3’ü kullanıma sunuyor.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Üçüncü geliştirici güncellemesi, önceki yapılarda bulunmayan yalnızca bir ana özellik ekler. Dahası, önceki yapılarla birlikte gelen mevcut özellikleri iyileştirmeye çalışır. Aşağıda, bu sürümün getirdiği önemli değişiklikleri kontrol edebilirsiniz.

Kablosuz Hata Ayıklama

Yeni Kablosuz Hata Ayıklama özelliği, Android 11’deki olağan ADB sürecini kolaylaştırır. Özellik DP 2’de tanıtıldı, ancak bu sefer hak ettiği muameleyi alıyor. Kullanıcılar, bir eşleştirme kodu iş akışı kullanarak akıllı telefonu bir PC ile eşleştirebilirler. Arama devine göre, geliştiricilerin akıllı telefonlarını hızlı bir şekilde eşleştirmelerini sağlamak için Android Studio’da bir QR kodu tarama iş akışı uygulayacaklar.

ADB artımlı

Bu belirli özellik, büyük APK’ların daha hızlı yüklenmesine izin vermek için gelir. Bununla geliştiriciler, bir bilgisayardan 2GB + ‘lık büyük bir APK’yi öncekinden 10 kata kadar daha hızlı bir telefona yükleyebilir. DP3 çalıştıran geliştiriciler, ADB’de “ADB yükleme – artımlı” komutunu kullanabilir. Google’a göre, tüm Android 11 başlatma cihazları Artımlı Dosya Sistemini ve dolayısıyla ADB Artımlıyı destekleyecektir. Android 10’dan gelen cihazlardan emin değiliz.

Diğer özellikler arasında uygulama çıkış nedeni güncellemeleri ve GWP-ASan analizi bulunur.

Android 11 zaman çizelgesi

Bunun son Geliştirici Önizleme sürümü olduğunu belirtmek gerekir. Mayıs ayında, kullanıcılar ilk beta sürümü ile düşünülecek, kararlı Android 11 ise 2020’nin 3. çeyreği için bekleniyor.

.

androidAndroid 10Android 11Android 11 Geliştirici Önizlemesi