Android 11 beta 2.5, birçok hata düzeltmesiyle çıktı


Android 11’deki çalışma tüm hızıyla devam ediyor. Hiç şüphe yok – Google’ın Eylül başında kararlı bir sürüm sunması gerekiyor ve şu ana kadar birçok hata var. Birçok beta testçisi, Android geliştiricilerinin çeşitli güncellemeleri ve yamaları Green Robot’un önceki sürümlerine göre çok daha sık gönderdiğini fark etti. Her beta güncellemesi beraberinde uzun bir düzeltme listesi taşır. Bugünden itibaren, sistemde iyileştirme ile yeni bir yama gönderilmeye başlandı – şimdi sürüm 2.5.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Android 11 beta 2.5, birçok hata düzeltmesiyle çıktı

Bu yama, Pixel cihazların yaşadığı bazı sorunları düzeltir. Bu seferki en büyük sorun, Pixel 4’te bulunan ekrandı. Bazı kullanıcılar, parlaklık ortalamanın altında olduğunda ekran titremesi yaşadı. Bu sorunu çözmenin yanı sıra, Google başka düzeltmelerin bir listesini çıkardı. Bunlardan bazıları:

  • Bir kullanıcının VoIP araması yaptıktan sonra uygulamalarda ses duymasını veya kaydetmesini engelleyen sorunlar düzeltildi.
  • Bildirim çekmecesi, bazen bir kullanıcı ekranın üstünden aşağı doğru kaydırdığında artık görünmüyor. (Sayı # 159768228)
  • Ekran düşük parlaklık düzeyine ayarlandığında bazı cihazlarda artık titremiyor. (Sorun # 156051413)
  • Cihazların aralıklı olarak yeniden başlamasına neden olabilecek çeşitli sorunlar düzeltildi. (Sayı # 159888167)
  • Gezinme çubuğu, cihazın yeniden başlatılması gibi normalde görünmediği durumlarda artık görünmez. (Sayı # 159592365)
  • Birden fazla Android 11 güncellemesi almış olan bazı Pixel 4 / XL cihazların artık Android 10’a OTA alması engellenmiyor. (Sorun # 158765677)
  • Kamera uygulaması kullanılırken video kaydı artık kesintiye uğramıyor. (Sayı # 159185509)
  • Çevirici uygulaması artık hoparlörü bazen varsayılan ses cihazı olarak kullanmıyor. (Sorun # 159203518)
  • Mesajlar uygulamasında, RCS sohbet özellikleri artık Bağlanıyor durumunda bazen takılıp kalmıyor. (Sayı # 159786769)

Cesaretiniz varsa Android 11 Beta 2.5 güncellemesini hemen indirebilirsiniz. Pixel 2, Pixel 2 XL, Pixel 3, Pixel 3 XL, Pixel 3a, Pixel 3a XL, Pixel 4 ve Pixel 4 XL ile kullanılabilir.

Android 11

Android 11 kararlı sürümü muhtemelen 8 Eylül’de piyasaya sürülecek

Şimdiye kadar, Android 11 yalnızca beta durumunda kullanıcılar ve geliştiriciler tarafından kullanılabilir ancak bu işletim sisteminin son sürümü piyasaya sürülene kadar fazla zaman kalmadı. Google geliştiricileri için YouTube kanalında yayınlanan videoya göre, Android 11’in kararlı sürümü 8 Eylül’de piyasaya sürülecek.

Geçen yıl Eylül 2019’un ilk Salı günü Android 10 piyasaya sürüldü. Yani Google geleneğini değiştirmez. Android 11’in son sürümünün Eylül ayı başlarında piyasaya sürülmesinin akıllı telefonlardaki görünümüyle eşdeğer olmadığı unutulmamalıdır. İşletim sistemini aynı gün yalnızca Google Pixel alacak ve diğer üreticiler ilgili güncellemeleri bir veya iki ay içinde yayınlayacak. Ve bu tüm modeller için geçerli değil.

.

Android 11Android 11 betaAndroid 11 Beta 2.5Android 11 beta sürümüAndroid 11 İşletim Sistemi