Android 10, Android tarihindeki en hızlı benimsenen güncellemedir


Uzun yıllar boyunca, Android cihazların temel sorunu, işletim sisteminin yeni sürümlerinin güncellemelerinin iOS’a kıyasla dağıtılması olmuştur. Bunun nedeni, başarısız bir sistem mimarisi nedeniyle yeni sürümlerin eski donanıma aktarılmasının çeşitliliği ve yüksek maliyetiydi. Düşük seviyeli kodu işletim sisteminden ayıran Project Treble for Android 8 ve üzeri 2017’de piyasaya sürülmesi ile Android’in yeni sürümlerini cihazlara uyarlamak çok daha kolay hale geldi.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Android 10, Android tarihindeki en hızlı benimsenen güncellemedir

Günümüzde bu yaklaşım, yeşil robotun her yeni versiyonunun pazara giriş hızı açısından bir öncekini önemli ölçüde aşmasına yol açmıştır. Örneğin, yeni bir Google raporu, lansmandan 5 ay sonra yaklaşık 100 milyon cihazın Android 10’u çalıştırdığını söylüyor. Bu, Android 9’dan% 28 daha hızlıdır. Google, gelecekte dağıtım hızında daha fazla gelişme vaat ediyor. Ve kim bilir, belki bir gün iOS sistemlerinin performansını göreceğiz.

Grafiğe, Android 10’un 300 günde 400 milyon aktif kullanıcının kilometre taşını geçtiğini unutmayın. Toplam aktif Android cihaz filosu 2,5 milyar cihazı aşıyor. Ek olarak, Android 10, pazarın yaklaşık% 16’sını oluşturuyor. Ancak yine de, Google sistemi rakiplerinin istatistiklerinden hâlâ uzak. Yaklaşık aynı zamanlarda piyasaya sürülen iOS 13, iPhone’ların% 81’ine ve iPad’lerin% 73’üne yüklenmiştir.

Android 11 kararlı sürümü muhtemelen 8 Eylül’de piyasaya sürülecek

Şimdiye kadar, Android 11, yalnızca beta statüsündeki kullanıcılar ve geliştiriciler tarafından kullanılabilir. Ancak bu işletim sisteminin son sürümü piyasaya sürülene kadar fazla zaman kalmadı. Google geliştiricileri için YouTube kanalında yayınlanan videoya göre, Android 11’in kararlı sürümü 8 Eylül’de piyasaya sürülecek.

Geçen yıl Eylül 2019’un ilk Salı günü Android 10 piyasaya sürüldü. Yani Google geleneğini değiştirmez. Android 11’in son sürümünün Eylül ayı başlarında piyasaya sürülmesinin akıllı telefonlardaki görünümüyle eşdeğer olmadığı unutulmamalıdır. İşletim sistemini aynı gün yalnızca Google Pixel alacaktır. Ve diğer üreticiler ilgili güncellemeleri bir veya iki ay içinde yayınlayacak. Ve bu tüm modeller için geçerli değil.

Genellikle, Android akıllı telefon üreticileri iki yıl boyunca yeni işletim sistemi sürümleri için destek sunar. Bu genellikle 2 büyük Android güncellemesini içerir. Ancak, güncellemenin Google tarafından resmi olarak yayınlanmasından sonra alınması 3 ila 9 ay sürer. Amiral gemisi akıllı telefonlar genellikle ilk alan akıllı telefonlar olurken, orta ve düşük menzilli cihazlar daha uzun süre bekler.

.

Android 10Android 10 güncellemesiAndroid 10 pazar payıGoogle TrebleProje Tiz