Amerikalılar Tesla’dan gelenlere bayılacak – çok büyük


Teknoloji endüstrisi çok geniş ve her geçen gün sürekli büyüyor. Buradaki odak noktamız akıllı telefonlar ve ilgili teknolojiler olsa da, lütfen biraz raydan çıkmamıza izin verin. Bir Amerikan elektrikli araç ve temiz enerji şirketi olan Tesla, ABD’ye çok büyük bir şey getiriyor.Şu anda şirketin Amerika Birleşik Devletleri’nde zaten bir araç üretim tesisi var. Dahası, Teksas’ta büyük bir süper fabrika inşa ediyor. Şimdi, şirketin bAmerika Birleşik Devletleri’nde bir araç montaj fabrikası kurun. Bu yeni tesis, üretimine odaklanacak elektrikli kamyonlar ve spor arabalar.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Tesla

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na sunulan bir belgede Tesla, Amerika Birleşik Devletleri’nde bir araç montaj fabrikası da kuracağını açıkladı. Ancak şirket, bu tesisi nerede kurmayı planladığını açıklamadı. Şirket, elektrikli kamyonu Tesla Semi’yi ve elektrikli spor arabası Roadster’ı bu fabrikada üretecek. Bu Amerikalılar için ilginç bir haber çünkü daha fazla iş demek.

Tesla’nın ABD’de zaten üç süper fabrikası var.

Bu, Tesla’nın ABD’de başka bir araç montaj fabrikası kuracağını ilk açıklaması değil. İkinci ve üçüncü çeyrek mali raporlarında Tesla, Amerika Birleşik Devletleri’nde başka bir yarı ve elektrikli kamyon üretimi yapacağını belirtti. Ayrıca elektrikli kamyon Tesla Semi’nin 2021’de satışa sunulacağını da ortaya koyuyor.

Tesisin inşa edilmesi için gereken süre dikkate alındığında, Tesla muhtemelen yakında bu tesisin inşasına başlayacak. Şirketin yıl sonundan önce fabrika alanını ortaya çıkarmasını ve inşaata başlamasını bekliyoruz. Tesisin inşaatına bu yıl başlamazsa, büyük olasılıkla kamyonun gelecek yıl hazır olmayacağı tahmin ediliyor.

Son iki çeyrek mali raporlarında ve Pazartesi günü ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na sunulan belgelerde Tesla, ABD’de kurulacak bu tesisin süper fabrika olup olmayacağını açıklamadı. Şirket bu fabrikayı süper fabrika yapmaya karar verirse, bu Tesla’nın ABD’deki süper fabrikalarının sayısını dörde çıkaracaktır.

ABD’deki yüksek iş gücü maliyeti nedeniyle, birçok Amerikan şirketi üretimlerini ABD dışına kaydırıyor ancak Tesla’da durum böyle görünmüyor.

.

TeslaTesla araba fabrikasıTesla elektrikli kamyonlarTesla fabrikasıTesla spor arabaTesla süper fabrika