Amazon çalışanları 500.000 avro değerinde yüzlerce iPhone çaldı


Madrid’deki bir Amazon deposundaki beş işçi iPhone 12 ve iPhone 12 Pro akıllı telefonlar çalmaktan suçlu bulundu. Akıllı telefonlar yerine başka öğeler göndererek sistemi en basit şekilde atlayarak ek gelir elde etmeye karar verdiler.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Amazon çalışanları 500.000 avro değerinde yüzlerce iPhone çaldı

Amazon, akıllı telefonlarla dolu kutularda keşfedilen tutarsızlıklarla bağlantılı olarak bir iç soruşturma başlattı. Depoya, dikkatsiz çalışanlar bulmanın mümkün olduğu gözetleme kameraları kuruldu. Arama sırasında on adet çalıntı cihaz buldular.

Amazon elleri taraması

Çalışanlardan biri tek başına polise geldi, bir diğeri ise işyerinde tutuklandı. Geri kalanlar mesai saatleri dışında gözaltına alındı. Şimdi mahkeme kararını bekliyorlar. Satışların, bu arada, zaten kovulmuş olan Amazon çalışanları tarafından değil, suç ortakları tarafından gerçekleştirildiği kaydedildi.

Kaç akıllı telefonun çalındığı henüz belirtilmedi. Hasarın 500 bin avro olduğu tahmin ediliyor. İspanya’da 64 GB dahili belleğe sahip bir iPhone 12’nin 910 avroya mal olduğu ve iPhone 12 Pro’nun 512 GB depolama varyantı için önerilen fiyatının 1510 avro olduğu, 330’dan 550’ye kadar cihazın çalındığı göz önüne alındığında.

DxOMark: iPhone 12 Pro Max, Apple’ın en iyi kameralı telefonu oldu

İki gün önce, DxOMark uzmanları iPhone 12 Pro’nun ana kamerasına ilişkin ayrıntılı bir test raporu yayınladı; akıllı telefon sıralamada dördüncü sırada yer aldı ve Xiaomi Mi 10 Pro’nun daha önce sahip olduğu puanların aynısını – 128 kazandı. Ve şimdi iPhone 12 Pro Max’in detaylı kamera testi yayınlandı.

Bu model, geniş açılı kamera sensörü, optik yakınlaştırma özellikleri ve optik sabitleme açısından küçük kardeşinden farklıdır. Ve tüm bu iyileştirmeler karşılığını verdi: iPhone 12 Pro Max toplam 130 puan kazandı ve iPhone 12 Pro’yu dördüncü sıradan çıkardı. Kötü haber şu ki, en pahalı ve modern iPhone bile hala Huawei ve Xiaomi amiral gemileriyle rekabet edemiyor. Ve bu, derecelendirmenin üçüncü satırında yer alan Huawei P40 Pro’nun yakında altı aya (duyuru anından değil, satışların başladığı andan itibaren) vuracağı gerçeğine rağmen. Ve Xiaomi Mi 10 Ultra, ilk sırada yer alan yeni Mate 40 Pro’nun aksine hiç de bir yenilik değil.

İPhone 12 Pro Max fotoğraf çekmek için 138 puan, yakınlaştırma yetenekleri için 68 puan ve video çekmek için 113 puan kazandı. Karşılaştırma için, iPhone 12 Pro’nun aynı disiplinlerdeki sonuçları: 135, 66 ve 112 puan.

.

AmazonelmaiPhone 12iPhone 12 MiniiPhone 12 ProiPhone 12 Pro Max