Almanya’dan sonra Galaxy S9, S9 + Hindistan’da One UI 2.5 güncellemesi almaya başladı


Galaxy S20 üçlüsü ve Note 20 ikilisi artık yepyeni One UI 3.0 yazılımını almaya başlarken, Samsung, One UI 2.5 güncellemesini eski Galaxy S9 amiral gemisi ikililerine sunuyor. Geçen hafta, Güney Koreli dev güncellemeyi Almanya’da yayınlamaya başladı. Hindistan’daki Galaxy S9 sahipleri artık One UI 2.5 güncellemesini alıyor. Daha önce, iki yaşındaki amiral gemisi ikilisinin, iki büyük güncelleme sunumunu geçtiğini düşünerek güncellemeyi almasını beklemiyorduk.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Galaxy S9, S9 + Hindistan’da One UI 2.5 güncellemesi aldı!

Bir UI 2.5 Galaxy S9

Hindistan’daki One UI 2.5 güncellemesi, aygıt yazılımı sürümünü taşır G960FXXUCFTJ2 / G960FOXMCFTJ2 / G960FCCUCFTJ1 Galaxy S9 ikilisi için. Yukarıdaki resimlerden de görebileceğiniz gibi, güncellemenin boyutu yaklaşık 710 MB’dir, bu yüzden onu WiFi bağlantısı üzerinden indirmek isteyebilirsiniz. Güncelleme, yeni özelliklerin yanı sıra Ekim 2020 Android güvenlik yamasını da beraberinde getiriyor.

Daha önce de belirtildiği gibi, bu güncelleme Hindistan’da ikamet edenler için kullanıma sunuluyor. Galaxy S9 cihazına sahipseniz, güncelleme bildirimini zaten almış olabilirsiniz. Alternatif olarak, güncellemeyi şuraya giderek de indirebilirsiniz: Ayarlar >> Yazılım Güncellemesi >> İndir ve Kur. Güncellemenin şu an itibariyle ülkedeki Galaxy Note 9 akıllı telefona ulaşmadığını belirtmekte fayda var. Önümüzdeki günlerde bunun olmasını bekliyoruz. Tabii ki, okuyucularımızı bu ne zaman olursa olsun güncel tutacağız.

One UI 2.5 güncellemesindeki yenilikler nelerdir?

Tamamen yeni One UI 2.5 güncellemesi, Wireless DeX desteği gibi cihazlara çeşitli özellikler getiriyor. Wireless DeX ile DeX’i WiFi Direct aracılığıyla TV’lerde kablosuz olarak kullanabilirsiniz. Ekran Yakınlaştırma ve Yazı Tipi Boyutu seçenekleri de artık Wireless DeX deneyiminin bir parçası. WiFi için Samsung, Çok Hızlı, Hızlı, Normal veya Yavaş olmak üzere kaliteli bilgiler ekledi. Artık Her Zaman Açık Ekranda Bitmoji etiketlerini kullanabilirsiniz. Samsung Klavye’ye de birkaç yeni ekleme var. Klavyedeki arama özelliğini kullanarak YouTube videolarını arama yeteneğine bakıyoruz. Kameralar için Pro video da geliştirildi. Son olarak, akıllı telefonunuzda Key Cafe Good Lock modülünü de kullanabileceksiniz.

Görünüşe göre One UI 2.5, iki yaşındaki Galaxy S9 ve Note 9 cihazları için son büyük güncelleme. Bu, her iki cihazın da en son Android 11 tabanlı One UI 3.0 yazılımını alamayabileceği anlamına gelir.

.

Bir UIBir UI 2.5galaksi s9GökadaSamsungsamsung hindistan