ABD’nin, Chip Üreticilerinin Huawei ile Anlaşmasına İzin Verdiği İddiası


ABD Yasağı’ndan sonra Huawei için işler çirkinleşti. Birincisi, ABD’de satış yapmalarına izin verilmedi. Daha sonra, ABD merkezli herhangi bir şirketten mal satın almaları kısıtlandı. Ayrıca yonga seti üreticisi TSMC’yi de kaybettiler. Bu, Huawei’nin artık Kirin yonga seti kullanamayacağı veya diğer ABD merkezli yonga üreticileriyle iş yapamayacağı anlamına geliyor. Son parti, Mate 40 serisinde kullanılan Kirin 9000 idi. Neyse ki, Financial’dan bir rapor Zamanlar ABD’nin nihayet Huawei’nin çip üreticileriyle uğraşmasına izin verdiğini ima etti.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Aslında gerçekten büyük bir haber. Huawei’nin ürününü ABD’de satmaması bir sorun, ancak Huawei’nin yonga seti üreticileriyle uğraşmaması daha önemli. Çünkü Çin, Huawei için ana pazar. Ancak Kirin yonga seti olmadan Huawei bunu da kaybedecek. Dolayısıyla yonga seti üreticisinin olmaması Huawei için büyük bir sorun. Qualcomm ve MediaTek gibi şirketler çiplerini Huawei’ye satmak için ellerinden geleni yaptılar. Ancak herhangi bir geliştirme yapılmadı.

Kirin’i tekrar görebiliriz

Huawei yonga seti son güncelleme yasağı

Financial Times ile görüşen bir yonga seti üreticisi, son görüşmelerde Huawei’ye lisans vermeyi isteyen şirketlerin inkar amacıyla ele alındığını ima ediyor, teknolojinizin 5G’yi desteklemediğini gösterebilirseniz bu aşılabilir. Bu, Huawei’nin yonga üreticileriyle başa çıkma şansı olduğu anlamına geliyor. Bununla birlikte, ilgili bir kural var. Yonga üreticileri 5G ekipmanıyla başa çıkamayacak.

Bildiğiniz gibi, Huawei dünyanın en büyük 3. mobil üreticisi olmaya devam etti. Yatırımlarının ve işlemlerinin ekonomi üzerinde ne kadar etkisi olacağını tahmin edebilirsiniz. Güney Koreli dev Samsung bunu anlıyor. İşte bu yüzden Huawei’ye bu fırsatı verdiler. Samsung, OLED Panellerini Huawei’ye tedarik edecek. Ve şimdi, nihayet, Huawei yonga setlerinin önemli bir sorununu çözebilir.

Haberler şu an için resmi değil. Son sözler ABD Ticaret Bakanlığı’ndan gelecek. Ve sadece onların resmi ifadeleri çıktığında emin olacağız. ABD Ticaret Bakanlığı’ndan yeşil ışık geliyorsa, Kirin’i yeniden iş başında görmeye hazır olun. Bu haberle ilgili düşünceleriniz neler? Huawei, yonga seti üreticilerini geri alabilse bile, Huawei’nin karşılaştığı bir başka büyük sorun olan Google hizmetlerini kullanamayacak.

Ayrıca Oku: HUAWEI MATE 40 BİRÇOK ÖDÜLLERLE DUYURULDU

.

ABDABD'ninChip Üreticilerinin Huawei ile Anlaşmasına İzin Verdiği İddiasıhuawei bize son güncellemeyi yasakladıHuawei çip üreticilerihuawei yonga seti üreticisiyonga üreticilerinin huawei ile ilgilenmesine izin veriyor