8 GB RAM’li Samsung Galaxy A42 5G, Tayvan’da resmiyet kazandı


Samsung, A ve M serisi altında rekabetçi akıllı telefonların gelişiyle akıllı telefon işinde devrim yarattı. Bu doğru ve inkar edilemez bir gerçektir. Bununla birlikte, şirketin daha ucuz cihazları arasında 5G’nin kullanılabilirliğini iyileştirmesi gerekiyor. Ne de olsa Çin dalgası, beşinci nesil ağları destekleyen uygun maliyetli cihazlar göndermeye başlayan bir dizi markayla geliyor. Şirket birkaç ay önce Galaxy A51 5G’yi ve bir ay önce de Galaxy A42 5G’yi tanıtmıştı. Cihaz, 6GB RAM ile Tayvan’da resmi olarak ilk çıkışını yaptı. Şimdi, Koreli firma satışlarını 8GB RAM içeren yeni bir varyantla artırmak istiyor.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Ekstra çoklu görev özelliklerine sahip yeni sürüm, ülkedeki perakende mağazalarından satın alınabilir. Yeni varyantın maliyeti 13.990 TWD olup, yaklaşık 490 $ veya 415 € ‘dur. Telefon, Siyah, Beyaz ve Gri olmak üzere üç farklı Renk Yolunda mevcuttur. Neyse ki Samsung, bu yeni 8 GB sürümü belirli bir renge özel yapmadı. Kullanıcılara daha fazla seçenek sunar. Şirket, Samsung Smart Pavillion’dan satın alanlara 1.000 TWD’ye varan indirim sunuyor. Dahası, eski akıllı telefonunuzu takas ederek bir yıllık ek garanti alabilirsiniz.

Samsung Galaxy A42 5G özellikleri

Galaxy A42 5G, 5G özelliklerine sahip sağlam bir orta sınıf akıllı telefon. Şu anda Qualcomm Snapdragon 750G ile çalışan birkaç akıllı telefondan biridir. Snapdragon 720 ve 730 serilerinin üzerine yerleştirilmiş mükemmel bir yonga setidir ve artı, 5G bağlantısı sunmasıdır. Tayvan’da, her ikisi de 128GB Dahili Depolama ile birlikte gelen 6GB ve 8GB varyantları bulabilirsiniz. Elbette bu miktarı microSD ile 1 TB’a kadar artırabilirsiniz.

Galaxy A42 5G, o akıllı telefon 5G en temel Samsung | TargetHD.net

Telefon, FHD + çözünürlüğe ve standart 60Hz yenileme hızına sahip 6.6 inçlik bir Süper AMOLED ekrana sahip. Bu bir OLED paneli olduğundan, Samsung biyometrik kimlik doğrulama için kolayca bir ekran içi parmak izi tarayıcısı taktı. Panelde ayrıca, 20MP selfie kamerası için bir ev görevi gören, merkeze hizalanmış bir delik bulunur. Arkaya doğru hareket ederken, 48MP birincil, 8MP ultra geniş, 5MP makro ve 5MP derinlik sensöründen oluşan bir Dörtlü Kamera kurulumumuz var. Telefon 5.000 mAh pilden güç alıyor ve bir USB-C bağlantı noktasına sahip. Ne yazık ki, şarj etme yetenekleri, günümüzde en hızlı standart olmayan 15W hızlı şarjla sınırlandırılmıştır. Samsung maalesef hala bu segmentte ilk adımlarını atıyor.

Şimdilik, bu varyantın diğer pazarlara girip girmeyeceği belli değil.

.

48 MP5GAslanağzı 750GGalaxy A SerisiGalaxy A42Galaxy A42 5GGökadaSamsungSamsung A serisiSamsung Galaxy A42 5GSamsung Galaxy SerisiSamsung Tayvan