37 Huawei ve Honor modeli için yayınlanan EMUI 11 sürüm programı


Yakın zamanda bir röportajda Huawei yetkililerinden biri Huawei, şirketin kendi işletim sistemine geçmeden önce EMUI 11 kullanıcı arayüzünün üreticinin ürün yazılımı serisinin sonuncusu olabileceği gerçeğine hazırlandığını duyurdu. Bu nedenle, hangi Huawei cihazlarının EMUI 11’e yükseltileceğini görmek ilginç.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Şirket, yakında kullanıcı arayüzlerinin yeni sürümünü alacak olan modellerin bir listesini yayınladı. Huawei ve Honor’dan 37 cihaz içerir. Zaten Kasım ayında, amiral gemisi serisi Huawei P40, Honor 20, Huawei Mate 30 ve Mate 20’nin sahipleri EMUI 11’e ve Huawei Nova 7, Nova 7 Pro 5G, Nova 6, Nova 6 5G, Huawei P30’a yükseltme yapabilecekler. P30 Pro, Honor V30 / V30 Pro, Honor 30/30 Pro / 30 Pro + ve Huawei MatePad 10.8, yeni üretici yazılımının beta sürümüne sahip olacaklar.

Güncellemeyi alacak modellerin tam listesini şirketin resmi zaman çizelgesinde görebilirsiniz. Ve EMUI 11’in Çince versiyonundan bahsettiğimize dikkat edin.

Yüksek olasılıkla; tüm bu cihazlar, tescilli HongMeng OS (Harmony OS) işletim sistemini alan ilk cihazlardır. Huawei’nin cihazlarını özel işletim sistemlerine aktarmayı planladığını hatırlayın. Aslında EMUI 11, ürün yazılımının geçiş sürümüdür. Şirketin gadget’larının kendi işletim sistemlerine geçişini işaret edecek.

Şu anda, HongMengOS 2.0 beta, TV’ler ve akıllı saatler dahil olmak üzere çeşitli cihazlar için zaten hazır. Bu belirli donanım yazılımı sürümünün mobil cihazlara ulaşmasını bekliyoruz. Bu konuda firmadan resmi yorum bekliyoruz.

EMUI 11, HarmonyOS’a geçmeden önce akıllı telefonlar için son olabilir

Hepimizin hatırladığı gibi, birkaç yıl önce Huawei’nin kendi işletim sistemi üzerinde çalıştığına dair söylentiler vardı. Zamanla, ABD hükümetinin aktif baskı ve sıkılaştırmaları sırasında bu kararın peygamberlik olduğu ortaya çıktı. Artık şirketin sonunda Android ve EMUI 11’i kendi işletim sistemi HarmonyOS ile değiştireceği açık.

MyDrivers’ın yeni bir raporu, Huawei Tüketici İş Grubu yazılım geliştirme başkanı Wang Chenglu ile yapılan röportajdan alıntı yapıyor. Röportaj, şirketin EMUI 11’i Harmony (veya Çin’de HongMeng) işletim sistemi ile nasıl değiştirmeyi planladığı sorusunu gündeme getirdi. Chenglu buna, EMUI 11’in HongMeng ile aynı çerçeveyi kullandığını söyledi; aynı sistem planlayıcısı ve diğer benzer öğeler.

Bu sözlerden EMUI’nin Android 11 tabanlı son sürümünün özel olarak geçiş sürümü olarak oluşturulduğu anlaşılıyor; HarmonyOS’un ilk halka açık sürümünün benimsenmesi için cihazları hazırlar.

Şu anda, yeni aygıt yazılımı sürümü olan HongMengOS 2.0 beta, çeşitli akıllı cihazlar için zaten hazırdır: TV’ler, saatler, vb. Aygıt yazılımının bu özel sürümünün akıllı telefonlara gelmesi gerektiğine inanılıyor. Resmi açıklamaları bekleyeceğiz.

.

EMUI 11EMUI 11 güncellemesiEMUI 11 sürüm takvimiHuawei EMUI 11