30 Eylül Lansmanı Öncesinde Görülen Chromecast Google TV Özellikleri


Chromecast Google TV, etrafında büyük bir heyecan yarattı. Ancak bu tesadüfi değildir. Özel bir uzaktan kumanda ve Android TV ile birlikte gelen Google’ın ilk akış kilidi olacağını kastediyoruz. İkincisi, yeniden markalanmış Google TV işletim sistemidir.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Chromecast Google TV

30 Eylül’de Chromecast Google TV’nin piyasaya çıkmasını bekliyoruz. Ama şimdi Google Play Console’da görünerek temel özelliklerini ortaya çıkardı.

30 Eylül’de Google, Pixel 5 ve Pixel 4a 5G akıllı telefonlarını piyasaya süren yeni bir ürün lansman konferansı düzenleyecek. Ancak aynı zamanda yeni Chromecast Google TV ile tanışacağız. Sızdırılan belgeler, cihazın kod adının Sabrina olduğunu gösteriyor. 2 GB RAM ve Amlogic S905D3 yonga seti ile gelecek. Bu şirketin çipleri, TV kutularında ve donanım kilitlerinde yıllardır kullanılıyor. Yani bu, Google’ın bu şirketin donanımlarını da kullanmaya karar vermesi tesadüf değil.

Chromecast Google TV

Chromecast Google TV, tam HD akışı (1920 × 1080) destekleyecektir. Son zamanlarda, Redditor u / fuzztub07’den, dongle’ın 4K HDR’ye kadar destekleyeceğini öneren bir video gördük. Ama şimdi haberlerin doğru olmadığını görüyoruz. Ve Chromecast Google TV yalnızca HD çözünürlüklü videoyu destekleyecektir. Ancak, başka bir özellik de sızıntıyla uyumlu – yeni Chromecast Android 10’da listeleniyor. Bu aynı zamanda piyasadaki Android 10 veya Android 9 sürümlerinde çalışan diğer ürünlerin gerisinde kalmayacağı anlamına geliyor.

Chromecast Google TV Özellikleri

Söylendiği gibi, bu haftanın başlarında Redditor u / fuzztub07 gerçek görüntüler ve bir video gösterdi. Chromecast Google TV’nin nasıl görüneceğini ve performans göstereceğini açıkça gösterdiler. Perakende kutusu resimlerinden, dongle’ın bir USB Type-C ile geleceğini gördük. Ayrıca, uzaktan kumandanın birkaç AAA pil ile çalışacağını öğrendik.

Bunun dışında videodan Google TV’nin Netflix, YouTube, Amazon Prime Video gibi OTT uygulamaları ile bir arayüze sahip olduğunu öğrendik. Böylece Amazon Fire TV Stick gibi akışlı cihazlarla rekabet edecek. Ancak, bir Chromecast cihazıyla uğraşıyoruz. Bu, desteklenen uygulamalardan yayınlamayı da destekleyeceği anlamına gelir. Başka bir deyişle, içeriği telefonunuzdan da yayınlayabilirsiniz. Sonunda, çoklu kullanıcı hesabı desteği, Bluetooth desteği ve HDMI-CEC gibi birkaç başka özellik vardı.

.

android tvChromecast Google TVGoogle TVGoogle TV donanım kilidi